Home Tags Doreheqje

Tag: Doreheqje

Luan Rama: Prokurorët e zgjedhur nga PS të tërhiqen nga kandidimi...

Nga Luan Rama Prokurorët e zgjedhur nga PS të tërhiqen nga kandidimi nëse nuk janë pjesë e skenarit politik për kapjen e Prokurorisë! Meqë PS ka...

E pabesueshme! Mjekët e Urgjencës japin dorëheqjen të gjithë!

Si kurrë më parë, mjekët kanë paraqitur dorëheqjen në bllok. Bëhet fjalë për stafin mjekësor të Urgjencës së Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza (QSUT). Përmes...

Dorëhiqen drejtorët e hetimit tatimor në të gjithë Shqipërinë

Duket se “furtuna” e paralajmëruar sot nga kryeministri Edi Rama për krerët e Hipotekave, të cilëve iu kërkoi dorëheqjen nuk është e vetmja. Para krijimit...

Mustafaj: Basha të jap dorëheqjen urgjent.

Ish-ministri i Jashtëm, demokrati Besnik Mustafaj ka kërkuar sërisht sot dorëheqjen urgjente të kreut të PD-së Lulzim Basha nga çdo funksion drejtues në parti...

Rezultati i zgjedhjeve, rritet presioni ndaj Theresa May për t’u dorëhequr

Theresa May e Partisë Konservatore ka fituar zgjedhjet e parakohshme në Britani të Madhe, por në krahasim me parlamentin e kaluar konservatorët kanë 17...

Mediat ruse: Rama do të japë dorëheqjen!

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për gazetën e njohur britanike “The Telegraph”, shpjegoi rrezikun që i vjen Shqipërisë nga ndikimi rus. Kështu e...

Vangjush Dako të japë dorëheqjen, nisin protestat

Vangjush Dako, kryetari i Bashkisë së Durrësit duhet të japë dorëheqjen, pasi ka favorizuar lilrimin e Lulzim Berishës. Me këtë kërkesë, Partia Demokratike ka nisur...

Ja arsyeja e largimit të Briseida Shehajt nga Ekonomia

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Briseida Shehaj që prej 2 muajsh ishte emëruar si zv/ministre e Ekonomisë është larguar përfundimisht nga posti që mbante....

“Shkarkimi me telefon, shpërdorim detyre, Ilir Beqaj të largohet”

Fjala e Albana Vokshit ne seancen parlamentare Pasi vodhën buxhetin dhe shtetin, tani i janë sulur admnistratës…Influencat e pushtetarëve për emërimet dhe pushimet politike nga...

Lefter Maliqi jep dorëheqjen si kryetar i PD-së në Otllak të...

Ish deputeti Lefter Maliqi ka dhënë dorëheqjen si kryetar i PD-së në Otllak të Beratit. Njoftimi është bërë nga vetë Maliqi përmes një postimi...