Home Tags Dritan Vasili

Tag: Dritan Vasili

Mjeku i njohur replikon me Marin Memen per martesat e shqiptareve...

Nga Dritan Vasili Marin Mema eshte si te gjithe shqiptaret qe hudhen perpjete po t'ia preke pak patriotizmin ne nji serb, grek apo turk. Por...

Mjeku i njohur publikon liste pagesat e mjekeve dhe i krahason...

Mbi pagesat e mjekëve, Nga Dritan Vasili* Në komisionin e kostifikimit të Procedurës së Implantit Koklear pagesa e kirurgut u përllogarit kështu: Rroga mujore: 72000 lek Pagesa...

Implanti koklear, si mashtrohen prindërit e fëmijëve me probleme dëgjimi*

  Bisedoi për gazetën “Shëndet+”: Denisa Canameti Implanti koklear mund t’u rikthejë dëgjimin qindra fëmijëve. Para 3 vitesh shteti shqiptar premtoi se do të investonte në...

Naltgjatësia foli…

Nga Dritan Vasili E lexova me vëmendje duke u përpjekur të mos shpërndahem si po shoh rëndom në rrjet. “Unë besoj fort se ka ardhur momenti...

Ky eshte nje nga protestuesit, Eljan Tanini.

Nga Dritan Vasili Neser do te dale Rama apo Erjoni dhe do te thone se jane protestues te orkestruar nga SHQUP-i. Por Eljani ka qene po...

Nje lajm dhe një analize e thjeshte

Nga Dritan Vasili Doli me ne fund lista e shërbimeve per specialitetet dhe tarifat perkatese. Ministria me specialistet perkatese (te fushës?!) kane shtrydhur trurin dhe...

Ndalimi i konfliktit te interesit: lajm i mirë për shëndetësinë!

Nga Dritan Vasili, mjek Otorinolaringolog në profesion të lirë Po përjetojmë një pakënaqësi kolektive te grumbulluar në vite lidhur me gjendjen dhe shërbimet që ofrohen...