Home Tags Librazhd

Tag: librazhd

Librazhd, prokuroria i jep urdhër mbrojtjeje dhunuesit e jo viktimës

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në qytetitn e Librazhdit. Një burrë ka dhunaur kunatën dhe mbesat e tij, por në mënyrë të habitshme...

Librazhd, e reja tenton t’i japë fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Librazhd. Mësohet se një vajzë e re 18-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës, duke...

Zjarrfikësi arrestohet për trafik droge

Një punonjës i repartit të Zjarrfikëses në Librazhd u arrestua nga policia për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe për vjedhje. Ai u...

Librazhd, një i vdekur katër të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur. Është ky bilanci tragjik i një aksidenti në aksin Librazhd-Prrenjas. Ngjarja ka ndodhur në hyrje...

Ministria e Arsimit duhet te zbatoje VKM për tekstet shkollore te...

Sipas organizatave qe mbrojnë te drejtat e pakicës Rome dhe Egjyptiane ne Shqipëri te cilat kane informuar Revisten Telematike Perqasje.com, rezulton qe Drejtori Arsimore...