Home Tags NATO

Tag: NATO

Lufta e madhe te dera, shqiptarët të përçarë… Nga Artur Zheji

Paralajmërimet e Vladimir Putinit u anashkaluan. Aleanca Perëndimore, e goditi Asadin, mik të Rusisë dhe kasapin e popullit të vet. Tani Lufta e Ftohtë e...

Erdogan mesazh popullit: Bëhuni gati për luftë…

Presidenti turk mendon se Siria do të sjellë konfliktin e tretë botëror. Duke folur nga një eveniment për shëndetësinë, Rexhep Taip Erdogan, tha se...

A do mbetet Rusia “lojtar” i fortë në arenën globale?

Qoftë në epokën Perandorake të carëve, sidomos në 18, 19 dhe në fillim të shekullit të 20, qoftë si shtyllë e sistemit ndërkombëtar apo...

Nisma për zhbërjen e Gjykatës Speciale drejtohet kundër Kosovës!

Nga Enver Bytyçi Ata që bënë luftën në Kosovë janë heronj. As unë, as ti, as ai, as ata dhe ato nuk mundemi asnjëherë të...

Turqia arrin marrëveshjen e papritur me Rusinë, shqetësohet “perëndimi”

Rusia dhe Turqia kanë nënshkruar një marrëveshje sipas të cilës Rusia do ta furnizojë Turqinë me sistemin e raketave tokë-ajër S-400, thuhet në disa...

E PAPRITUR/ Shefi i ushtrisë britanike: Rusia mund të sulmojë…!

Shefi i ushtrisë britanike ka thënë se Rusia përbën kërcënim të madh tek vendet e NATO-s, sa i përket kabllove të komunikimit nënujor, të...

Mbrojtja, buxhet për tulla asnjë armë!

Nga Azem Parllaku Euforia e të qenit në NATO, i ka mahnitur dhe joshur politikanët dhe grupin e ushtarakëve vendimarrës, që t'a ngatërrojnë strategjinë, duke...

Fundi i organizatës terroriste ISIS i deklaruar nga Presidenti Iranian Rohani

Nga Dr.Diana Skrapari Presidenti iranian Hassan Rohani të martën shpalli fundin e ISIS në një fjalim të transmetuar drejtpërdrejt në televizionin publik. Fundi i organizatës...

NATO nuk është e përgatitur në rast të sulmit rus!

NATO nuk do të jetë e aftë për t’i rezistuar sulmit potencial të Rusisë në krahun e tij lindor, thuhet në një raport të...

NATO ka një paralajmërim të ashpër për Trump!

NATO paralajmëron për "pasoja shkatërruese" nëse Trump kryen një ndërhyrje ushtarake në Korenë e Veriut, por pranon se "SHBA ka të drejtën të mbrojë...