Home Tags Partite e vogla

Tag: partite e vogla

360grade.al/Analiza/Bashkëpunimi PS-PD, e pësojna partitë “rrebele” dhe Lsi përsëri King-maker!

Kjo marrëveshje e re, e padëgjuar ndonjëherë në Botë dhe në Shqipëri, masakron shanset për të gjitha Partitë Politike rrebele dhe të vogla. Masakron...

Lulzim Basha përfshin në listat e PD-së 5 kryetarët e partive...

Basha “shpërblen” kryetarët e partiake opozitare që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji në çadrën e protestës në bulevard. Duket se pas zhvillimit të...

Prapaskenat e takimit, të ambasadorëve Lu dhe Vlahutin me partitë e...

Nje situate e pazakonte ka ndodhur sot ne takimin mes ambasadorëve te SHBA, BE dhe OSBE me drejtuesit e partive të vogla parlamentare PDK,...

” Tradhetia ” e Partive te Vogla Parlamentare dhe jo parlamentare

Nga Zef Bushati Parlamentare firmosen nje Deklaraten te perbashket diten e Premte me date 12 Shkurt 2016 ora 10 e 30 ne nje nga sallat...

LIBRA dhe partite e vogla depozitojne kerkesat per Kodin Zgjedhor ne...

Sot du depozitua në Komisionin e Reformës Zgjedhore kërkesat e partive te vogla për ndryshime në Kodin Zgjedhor dhe në disa ligje të tjera,...

A po krijohet “Poli i tretë” politik ?

Tashme 6 deputete te partive te ndryshme Nard Ndoka, Ben Blushi, Mimoza Hafizi, Agron Duka, Dashamir Shehi dhe Vangjel Dule kane dale sot me...

Partitë e vogla me një projekt politik te tyre?

Duket se partite e vogla tashme me mire organizuara prej nje viti ne Tryezen per Zgjedhje te Lira dhe me Standarde jane te angazhuara...

Ka gjasa per Polin e trete te Politikes?

Nga Artur Nura Revista Perqasje.com tashmë ka njoftuar ne vazhdimësi se 28 parti politika të vogla të majta dhe të djathta kanë nisur tavolinën e...

Zef Bushati: Pse u tremben udhëheqësit !?

Zef Bushati, Kryetari i Partisë Aleanca Demokristiane pas takimit te partive te vogla organizuar per ndryshimin e ligjit zgjedhor pyet: "Pse u tremben udhëheqësit...

Berisha per Prim-in apo kunder Bashes…

Sali Berisha tha ne ABC se është kundër Primit në Kodin Zgjedhor. Sipas tij “sistemi prim" apo maxhoranca me ligj që partisë së parë...