Home KRYESORE 10 batutat e javës nga Ilir Kulla!

10 batutat e javës nga Ilir Kulla!

Studiuesi Ilir Kulla vazhdon te sjelle zhvillimet me esenciale te javës nëpërmjet 10 batutash mjaft pikante te cilat pa dyshim pasqyrojnë here me sarkazëm, here me gjetje domethënëse atë qe ndodh ne një jave ne dhe për interesin publik dhe politik. Ja cilat janë 10 batutat e javës këtë here:

1. I ky hy punes si turku S. Aldon Lipe per Zogun e Tirones. 2.. Do ta shes Mercedesin e Padrinos. Deputeti Kaubojs. 3. Ju jeni turpi i Doganave. Kryeministri per Drejtorat e Doganave. 4. Qeveria eshte bande kriminale. Ish Kryeministri ne Parlament. 5. Shto dhe 100 mije lek me shume qe t besh seks me burrin ne qeli, beji 300 mije. Drejtori burgut te Korces gruas te Burgosurit. 6. Nje popull nuk meriton pavaresine nese ambasadori amerikan i thote se e ka Ministrin te korruptuar, deputetin kriminel apo zyrtarin e paafte dhe te inkriminuar. Veton Surroi. 7. Isa Zajedncia eshte kryeminister i Rrahman Morines. Albin Kurti. 8. Albin Kurti eshte gomar, ne fakt gomarit duhet me i kerku falje. Kryeminister i Kosoves. 9. Ti je turpi i Ministrise se Brendshme . Ish Ministri Ministrit. 10. Trecereku yne eshte bere si ish Byroja Politike . Pandeli Majko ne Parlament

Share: