Home KRYESORE Horoskopi javor, zbuloni çfarë ka rezervuar kjo javë

Horoskopi javor, zbuloni çfarë ka rezervuar kjo javë

Sipas astrologut të njohur ndërkombtarisht Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje. Shpresojmë të informoheni në mënyrën më të mirë.

1. Dashi

Shpesh, mënyra më e mirë për të hequr mendjen nga diçka që ju shqetëson, është të përqendroheni në diçka që ju pengon edhe më shumë! Por me kalimin e kohës kjo mund të çojë në katastrofë pas katastrofës. Këtë javë, provoni të kërkoni një dritë nëse e gjeni veten në një situatë jo të mirë. Sapo ta bëni këtë ndryshim fillestar, do të kuptoni se mund të shihni shpresë, gëzim dhe dashuri.

2. Demi

Ju krahasoni dështimet e së kaluarës me projektet e së ardhmes. Sipas intv.al ju keni frikë nga dështimet. Mos lejoni që dikush, përfshirë veten t’ju japë energji negative. Përcillni vizionin tuaj për ta parë botën me optimizëm këtë javë. Frymëzimi juaj mund të inkurajojë të tjerët që t’ju japin ndihmën që ju nevojitet.

3. Binjakët

Këtë javë, ndërsa hasni një detyrë që duket e pamundur, mendoni se jeni përballur kohët e fundit me shumë pengesa. Ju keni të gjithë përvojën që ju nevojitet për sukses. Mirësia juaj është një dhuratë. Ju jeni një person që gjithmonë i ndihmoni të tjerët dhe keni fituar respektin e tyre.

4. Gaforrja

Ju keni investuar emocionalisht te diçka që keni punuar shumë. Por, ndërsa Venusi dhe Jupiteri përballen me testin e tyre të parë të madh që kur u takuan në nëntor, ju mund të përjetoni një ndjenjë të paqëndrueshmërisë rreth planeve tuaja. Megjithatë, ky nuk është fundi i aventurës. Udhëtimi për suksesin është akoma në jetën tuaj.

5. Luani

Venusi është gati të lërë shenjën tuaj. Mesa duket duhet të hiqni dorë nga dëshira për të qenë në qëndër të vëmendjes. Forca juaj më e madhe është natyra juaj e besimit. Këtë javë, nëse besoni dhe ndiqni instinktet tuaja, mund të nxirrni më të mirën e të tjerëve dhe vetes suaj.

6.Virgjëresha

Çfarë mendoni kur dëgjoni dikë që flet për diçka të ‘pashpjegueshme’? Tani po kërkoni një shpjegim. Pak njerëz mund të përputhen me aftësitë tuaja kritike. Ju doni të kërkoni gabimin edhe kur gjërat janë mirë. Lëreni njëherë kritikën! Pakujdesia juaj mund të thyejë zemrat e njerëzve të pafajshëm.

7. Peshorja

Së shpejti, do të jeni jashtëzakonisht mirënjohës për atë që po mësoni. Mbani mendjen e hapur dhe do të gjeni mënyra krijuese për të ecur përpara këtë javë. Fuqia jote vjen nga thelbi i identitetit tuaj. Në kohë krize, kjo mënyrë unike e shikimit të gjërave nuk do t’ju lërë keq. Një çështje tani kërkon që ju të jeni të fortë. Për fat të mirë, Jupiteri është në anën tuaj këtë javë, dhe ju jeni më të fortë se kurrë më parë.

8. Akrepi

A keni nevojë për fat tani? Në të vërtetë, ju nuk keni nevojë për ndërhyrje të mbinatyrshme për t’u marrë me ndonjë nga problemet tuaja. Megjithatë, tani keni Jupiterin në shenjën tuaj dhe jeni gati për t’u përballuar në mënyrën më të mirë me ndonjë jo këndshme që mund t’ju ndodhë këtë javë.

9. Shigjetari

Këtë javë do përjetoni një mundësi të mirë. Ju mund të gjeni guximin për të thënë atë që ndjeni pa u ndalur. Gjithashtu, sipas intv.al do të ndiheni edhe më shumë optimistë. Falë Jupiterit dhe Venusit për ju çdo gjë është e mundur!

10. Bricjapi

A jeni të shqetësuar për aftësinë tuaj për t’u ngritur në detyrë? Këtë javë, ju vetëm duhet të bëni hapat e parë. Pastaj, do të shihni se sa të aftë dhe të gatshëm jeni. Në dashuri, nëse dikush ju jep siguri, mund të jetë e mjaftueshme për të formuar një lidhje të përjetshme.

11. Ujori

Nëse shikoni diçka në mënyrën e duhur, në këndin e duhur ose në dritën e duhur, atëherë ju mund të shihni bukurinë e saj unike. Ju ndoshta keni pasur ato momente, kur gjithçka duket sikur shkëlqen. Nëse ndiheni i pasigurt për aurën që po rrezatoni, duhet të përqendroheni në shkëlqimin që shihni te të tjerët dhe do të shkëlqeni shumë.

12. Peshqit

A keni rezervuar ndonjë fluturim, kohët e fundit? Një udhëtim i zbulimit intelektual dhe emocional mund të sjellë shpërblime të pasura. Mendja juaj mund të hapë horizonte të reja. Është koha për të lëvizur në një territor të ri dhe emocionues që është plot shpresë.

Share: