Home KRYESORE VIDEO/ Tifozët ne stadium ne korr: “Rama ik”

VIDEO/ Tifozët ne stadium ne korr: “Rama ik”

Tifozët i prishin festën kryeministrit Edi Rama. Në ditën kur propaganda qeveritare ishte kujdesur që të tregonte një anë tjetër të kreut të qeverisë me inaugurimin e stadiumit të ri “Air Albania” tifozët i kanë treguar Ramës se nuk e harrojnë mënyrën si u ndjërtua stadiumi dhe se ai tashme opoziten me te veshtire e ka me njerezit!

Kur pritej të niste ceremonia kanë qenë mijëra tifozë që kanë bërtitur: “Rama ik”. Një mesazh i qartë për kreun e qeverisë se shfaqet dhe spektakli nuk mjaftojnë për fshehur realitetin i cili nuk eshte aspak ne favor te njerezve! Stadiumet e shtenjte dhe me menyra te diskutueshme do te duhet te futen ne dita vettingu ndershmeria morale!

Share: