Home KRYESORE Mentor, idhull apo sponsor? Rama zbulon se çfarë është Erdogani për të

Mentor, idhull apo sponsor? Rama zbulon se çfarë është Erdogani për të

Ardhja e Presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, në Shqipëri së fundmi u diskutua edhe sonte në emisionin Open në Top Channel.

Duke parë lidhjen e ngushtë të kreut të qeverisë shqiptare me homologun turk, gazetari Denis Dyrnjaja e pyeti se çfarë është Erdogan për të: Idhull, mentor apo sponsor?

“Asnjë nga këto, është politikan me kapacitet të jashtëazkomashëm dhe është njeri i jashtëzakonshëm për mua,” tha Rama.

Top Channel

Share: