Home Gjeo-Ekonomia Pas takimit me kryeministrin e Izraelit, Rushi Sunak takohet me presidentin e...

Pas takimit me kryeministrin e Izraelit, Rushi Sunak takohet me presidentin e Egjiptit

Rishi Sunak është takuar me presidentin egjiptian Abdel Fattah El-Sisi si pjesë e shtytjes së tij intensive diplomatike për të parandaluar përhapjen e luftës në një konflikt më të gjerë rajonal.

Kryeministri, i mbërritur me avion të Forcave Ajrore Mbretërore, u përshëndet në pistë nga zyrtarët egjiptianë përpara se të nisej për të takuar zotin El-Sisi.

Udhëtimi i tij në vend pason vizita të ngjashme në Izrael, Arabinë Saudite dhe Katar.

360grade.al

Share: