Home 2015 November 22

Daily Archives: 22 November, 2015

Paralajmërimet për terror në ndeshje…!

Sipas mediave një element shumë i rëndësishëm në paralajmërimin e bërë nga Shërbimi Informativ Shtetëror i cili ka bëre thirrje për rritje të masave...

SEVDA ME KRYEMINISTRIN TENЁ!

HABERET E Mitro Çela HerÑ‘ pas here, mu thaftÑ‘ pena, kam thumbuar kryeministrin tÑ‘nÑ‘. Sot qÑ‘rtova veten. Bile mÑ‘ keq. Nisa tÑ‘ rrah kurrizÑ‘, si murgjit...

Në moçaloren e mender “akademizmit” shqiptar…

Profesoresha Mirela Bogdani pasi është kthyer për te ndjekur një leksion te hapur ne Cardiff University shperthen per jeten arsimore dhe akademizmin ne Shqiperi...

Mosmirenjohja eshte perfaqesimi me i deshtuar i vetes!

Nga Gerina Mullaj Nese do te njohesh karakterin e dikujt vendosi ne prove mirenjohjen. Do sillemi mire, do buzeqesheshim, do ndihmojme, do dhurojme, do durojme,...

Paralelizmi midis ISIS dhe diktaturës Hoxhiste është tinëzar…

Nga Kreshnik Osmani Te gjitha përpjekjet e kalemxhinjve për te ndërtuar paralelizma ndërmjet ISIS dhe regjimit te Enver Hoxhes, janë përpjekje hileqare, tinëzare dhe dinake...

Mbledhje për shiun, e jo për Shish-in zoti President!

Nga Ylli Dylgjeri Shirat sot në Tiranë përmbytën edhe terroristët! Barruti u lag, e vendi u përmbyt anekand. Të kishte vazhduar edhe pak minuta mbledhja e...

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli ....Ora 19.30, Katundi Bllokt Ne Dyqan /zyre/atelie arti....futet nje xhaxho simpatik me mustaqe sa te Isa Boletinit. -Sa e ke kete, sa e ke...

Panairi i (Kotësive) Librit!

Nga Luan Kurti Panairi i Librit duhet të ishte një ngjarje e madhe kombëtare, por në fakt kjo rezulton çdo vit një zhgënjim në rritje....

Besoj në ZOT, në dashuri!

Nga Luan Kurti Përpara se të jem mysliman jam njeri, besoj në Zot siç besoni ju, Përpara se të jem ortodoks jam njeri dhe besoj në...

*Balada e së djelës…

Nga Agim Pipa Megjithëse bie shi, megjithëse qyteti im i ngjan profonduseve të filmmakersave, megjithëse rrugët, bulevardi, ana e Lanës, pallatet janë zverdhur nga madhështia e gjetheve ah, ka...