Home 2015 December 29

Daily Archives: 29 December, 2015

“Njeriu i vitit” një epidemi certifikatash qesharake…

Nga Mentor Kikia Nuk ka asnjë dyshim që ne shqiptarët kemi një talent të rrallë për të krijuar parti dhe shoqata. Nuk e di nëse...

NATO nuk braktis Turqine perballe Rusise

Sipas asaj që shkruan Difesa Online duket se kemi levizje te tjera ushtarake brenda NATO-s pas rrezimit te aviinit Rus nga avionet Turq ne...

Hipokrizia jone e festave!

Nga Alfons Cupaj Festat, sidomos Krishtlindja dhe Viti i Ri, shënojnë edhe momentin kulminant të hipokrizisë së qeveritarëve. Këto ditë, të gjithë kujdesën që të duken...

Genc Ruli: Nese hetohet te perfshihen edhe ministrat e LSI

Ish ministri Genc Ruli është i akuzuari kryesor nga pasardhësi i tij në Ministrinë e Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, për privatizimin e OSSHE,...

Familjarët e politikanëve, punësuar në shtet, Banka e shume kërkuar!

Ministrat dhe deputetët janë herë pas herë objekt sulmesh nga kampet kundërshtare sa u takon pasurisë së tyre, por edhe të pasurisë dhe bizneseve...

Mendësia totalitariste mbi reformën në drejtësi.

Nga Albert Nikolla Ditët e fundit, po dalin qasje të reja ndaj mënyrës se si mund të bëhet reforma në drejtësi. E fundit fare hidhte...

Sqarim per mishin e kuq…

Nga Enriko Ceko Mish i kuq konsiderohet mishi qe pas gatimit mbetet i kuq. Te tille jane mishi i lopes, kaut, kalit, dhise, deles, dashit,...

Shishtavec si po mbijeton arsimi i mesëm (!?)

Nga Azem Parllaku Puntorë dhe arsimdashës, shishtavecarët e komuniteti i fshatrave përreth e kanë të konsoliduar statusin e njerëzve të edukuar, standart ky që, ata...

Te Ministria e Financave ka deficit dijesh…

Nga Klodian Tomorri Pas nje vonese te paprecedente Zyra e Shtypit ne Ministrine e Financave me ne fund shperndau per mediat te dhenat fiskale te...

Salome e Bjeshkëve të Nëmura !

Nga Skender Braka O Më e bukura e luleve prej Bjeshkëve të Nëmura ! Harlisur pyjeve të virgjër e luginave të hendekshme . Mbirë në zëmrën prej...