Home 2016 August 3

Daily Archives: 3 August, 2016

Sulmohen femijet qe te degjojne prinderit!?

Urdhëri ka qenë i qartë. Të sulmohen të gjithë. Ilir Meta të ruhet për në fund. Të goditen, të shkatërrohen, o sot o kurrë! Dhe...

Toni Blair zgjedh plazhin e Dhërmiut për pushime

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Blair, ka zgjedhur këtë vit plazhin e Dhërmiut për të kaluar pushimet verore. Ai ka mbërritur me helikopterin privat...

Mendje e ndritur e Kosoves dhe e mbare Kombit Shqiptar…

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Profesorin dhe diplomatin Zejnullah Gruda e kam njohur se afermi prej me shume se dhjete vitesh. Punonim bashke ne Universitetin...

Thuajuni grave, vajzave tuaja ta fshehin bukurinë…!

Nga Kimete Berisha Thuajuni grave, vajzave e motrave tuaja ta fshehin bukurinë... Hoxha nuk ka thënë asgjë që nuk shkruan në K'uran. Suret 33 dhe 34 ta...

Gazetari Rusta drejtorit Cako: Urdhero arrest ne kushte flagrance ne Himare’

Tmerr!!! Policia e shtetit deklaron se bashkia Himare se ka vene ujin ne zjarr per shqetesimin e lidhur me sigurine dhe perdorimet e mjeteve...

E afërmja e ministres së Kulturës çoi në gjyq Ilir Kernin

A është një e afërme e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, shkaku i dorëheqjes së drejtorit të TKOB-së, Ilir Kerni? Një padi gjyqësore, siguruar nga...

Kush janë antiperëndimorët në Shqipëri?

Nga Arian Galdini Prej disa javësh në Shqipëri, ka nisur një debat i nxitur për qëllime mirëfilli të politikës së ditës e asaj elektorale nëpërmjet...

Qetësi në Kupolën PS-LSI, por deri kur…!?

Ilir Meta është faktor paqtues dhe konsensual. Krejt hamëndjet për sherrnajë në kupolën e PS-LSI duken se janë shuar mbrëmë. Dje kryeparlamentari bëri një...

Pse po fshehet e vërteta për demarkacionin?

Nga Fadil Maloku 1. Tryeza për demarkacionin, definitivisht dëshmoj që ka ekspert të shkathët që mund t'i dekonspirojnë "argumentet"e lodhëta qeveritare! 2. Ama, kjo çështje...si duket...

PD: përgjegjës Rama për vdekjen 28-vjeçarit që ruante parcelat me kanabis

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot me akuzat ndaj kryeministrit Rama për parcelat me kanabis. Ervin Salianji tha nga selia blu se policia është duke...