Home 2016 August 23

Daily Archives: 23 August, 2016

Ina Rama s’plotëson kriteret për strukturën e re për SPAK

Refoma ne drejtesi dikton ngritjen e disa institucioneve te reja mes tyre dhe per Prokurorinë e Posacme Antikorruopsion. Ethet e perzgjedhjes se grupit prej 10 prokurorësh...

Faik Konica dhe pushtetaret…

Nga Evis Nasto "Njeriu që e shkon kohën me ëndrra të pëlqyera ka frikë të zgjohet. Dëshira që vendi të lulëzojë të bën pak nga...

Shperthen Hasimja: Po sikur t’ia nisim nga vetja o shqiptare te pagdhendur?

Nga Ermal Hasimja Fajin e kanë grekët, serbët, Saliu, Sorosi, homoseksualët, iluminatit, thatësira, përmbytja e shkaktuar nga rreshtimi i planetëve, shejtani që shkundi brekët në...

Top Channel largon nga ekrani dy figura kryesore

Eshte lajm i minutave te fundit nga levizjet e reja ne programacionin e TCH, ku mesohet se dyshja e konsoliduar e Fiks Fare, Fjori...

Soni Malaj sic nuk e keni pare kurre. Nje… (video)

Duket se kengetarja Soni Malaj stervitet per te mbajtur trupin ne forme. Por, pervec kesaj kengetarja po pergatitet edhe per boxing ndaj cuna, kur...

Kikia: Ky sistem bastard me deputete qe vetem marrin koncensione nuk është demokraci

Nga Mentor Kikia Demokracia shqiptare: Ti voton për partinë dhe vota jote shkon për deputetin që dëshiron kryetari i partisë, atë që emëron ai, jo...

Suedi, granatë brenda një apartamenti, fëmija 8 vjeç vritet në gjumë!

Një djalë 8 vjeç është vrarë nga një granatë që u hodh brenda një apartamenti në qytetin suedez Gothenburg, shkruan BBC, transmeton Syri.net. Yuusuf Warsame...

PD rrëzon EURALIUS: Draft të ri për vlerësimin e gjyqtarëve e prokurorëve

Në kryesinë e Kuvendit është mbledhur komisioni i posaçëm për reformën në drejtësi, ku po diskutohet projekt-ligji për vlerësimin e gjyqtarëve dhe të prokurorëve. Misioni...

Ja kush dhe pse e sulmoi me granatë RTK-në…

Në një njoftim, ata kanë bërë të ditur se RTK-­në e kanë sulmuar me arsyetimin se është rreshtuar krah qeverisë, transmeton Indeksonline. Rugovasit kanë paralajmëruar...

Gjërat që duhet t’i fshini nga Facebook

Facebook di shumë për ju, informacione të cilat i ndani me miqtë dhe ju ndihmojnë shumë. Por ka një anë të errët. Shumë prej informacioneve...