Home 2016 October 18

Daily Archives: 18 October, 2016

Dëshmia e priftit në gjykatë: Mark Frroku është betuar në kishë për t’u shfajësuar...

Në seancën gjyqësore në ngarkim të ish-deputetit Mark Frroku ka dëshmuar sot prifti Gjovalin Sula, i cili konfirmoi se familja Frroku është betuar në...

VIDEO/ Ismet Drishti godet sërish, ja hiti i ri: Hashash – Hashash usta….

Ismet Drishti ka goditur sërish përmes një kënge të kthyer menjëherë në hit. Ajo quhet Hashash - Hashash usta.... dhe rimon me kam dyqanin...

Parandalohet vrasja dhe arrestohet 50-vjeçari

Policia e Tiranës ka parandaluar sot një vrasje. Ka qenë një telefonate të ardhur në Sallën e Policisë së Tiranë, tek numri 112, ku qytetari...

Llalla prokurorëve te rretheve: Prioritet lufta antikanabis

Prokurori i përgjithshëm Adriatik llalla ka zhvilluar një takim me gjithë prokuroret e rretheve mbajtur ne mesditë në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme. Mësohet se...

Pas dy orësh kërcënime, i riu jetim zbret nga vinçi (VIDEO)

Pas rreth tre orësh mbi vinç, i riu Erjon Selimaj ka zbritur në tokë. 24-vjeçari u bind vetëm pasi negocioi me një prej miqve...

E pabesueshme! I zë rrugën Beqajt: “Bleva 116 mijë lekë citostatikë pa pullë”. Ministri:...

Nga Denisa Canameti, Elona Tereziu gazeta “Shëndet+” Shërbimi i onkologjisë si duket nuk është vetëm makthi i pacientëve, por edhe i drejtuesve të shëndetësisë. Ndoshta...

Grabitja e BKT-së në Bllok, lirohet Robert Kulla!

Lapsi.al raporton se Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë Robert Kullën, i akuzuar për grabitjen e bankës BKT në zonën e Bllokut në...

Do të hidhet nga vinçi? Drejtoresha e konviktit në Vlorë: Erjoni kumarxhi, e mbaja...

Erjon Selimaj, i riu nga Vlora, prej disa orësh ka hipur në një vinç tek stadiumi “Qemal Stafa” në Tiranë, duke kërcënuar se do...

Miq socialiste dhe ju demokrate, sipas radhes ne pushtet!

Nga Kreshnik Osmani Kur shkruaj dhe kritikoj hidhur shefin, drejtorin dhe kryeministrin tuaj, dikur shkaktoja zemerate dhe hatermbetje tek demokratet ne pushtet, ndersa sot tek...

Korça si “loder rilindase” për t’u argëtuar kryeministri!

Nga Sorina Koti Të flasësh dhe të punosh për identitetin dhe shpirtin e një qyteti, duhet ta duash dhe të jesh pjesë organike e çdo...