Home 2016 December 16

Daily Archives: 16 December, 2016

Emma Bonino persona dell’anno 2016: ecco perché l’abbiamo scelta

La copertina dell'Espresso in edicola domenica 18 dicembre incorona Emma la combattente. Un volto così diverso dalla politica in crisi. Di Tommaso Cerno, L'Espresso Perché Emma...

Malok…

Nga Samet Zagradi E c'duhet te them kur me pyesin nga vij? Te shtirem apo te genjej per tu shpetuar steriotipeve tuaja? Nuk mundem. Edhe...

Provat qe po bejne politikisht Lulzim Bashen

Nga Basir Collaku Ne dy intervistat e fundit, ne dy televizionet kombetare ne Top Channel dhe Tv Klan, kreu i Opozites, Lulzim Basha ka theksuar...

Hiqen nga qarkullimi makinat para vitit 2005? ose duhen blere katalizatore qe dikush te...

Ministria e Mjedisit dhe Ministria e Transportit së shpejti do t’i dërgojnë për miratim qeverisë ligjin për plotësimin e standardit “euro” për të gjitha...

Gjushi i Durrësit nuk ka faj

Nga Armand Shkullaku “Në Shqipëri ka punë, por nuk ka profesionistë”, ka thënë Edi Rama dhe ka të drejtë. Bashkia e Durrësit është shembulli ku vendet e punës u ofrohen...

Beteja kunder ligjit te importit te plehrave ne Shqiperi, ka arritur piken vendimtare!

Nga Aulon Kalaja Te enjten, me date 22 dhjetor, ne Kuvendin e Shqiperise, futet ne rend dite, per t'u votuar pro ose kunder dekretit te...

Per LSI-ne dhe aty rrotull!…

Nga Bledian Koka Dje ne Parlament LSI-ja luajti lojen e rradhes. Propozoi nje amendament qe kundershtonte dhenien me koncesion te laboratoreve, qe ne vetvete eshte...

Revoltohet Kreshnik Spahiu, bën thirrje për ti vënë zjarr parlamentit

Kreshnik Spahiu njihet për mënyrën radikale, sesi drejton lëvizjen e tij politike Aleanca Kuqezi, por duket se së fundmi durimi i tij ndaj klasës...

Shoqatat e gazetareve ne mbrojtje te gazetarit investigativ te Stop

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë, Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë dhe Shoqata e Mediave Elektronike të Sjqipërisë dhe Këshilli...

Reagon Unioni i Prokurorëve: Po na bëhet presion…

Unioni i Prokuroreve te Republikes se Shqiperise, ka reaguar sot duke u nisur nga disa shkrime në media dhe shpreh shqetesimin “per ndikimin qe...