Home 2016 December 23

Daily Archives: 23 December, 2016

Dhëndri plagos me thike bashkëshorten, vjehrrin, vjehrrën dhe kunatën

Ngjarje e rende ne Tirane. Katër persona janë plagosur pas një sherri në familje, në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Policia ka...

Deputetë të LSI, PD dhe PDIU kërkesë të jashtëzakonshme Ramës!

Deputetë të LSI, PD dhe PDIU-së janë bashkuar për një kërkesë të jashtëzakonshme. Bëhet fjalë për situatën e krijuar në Zharrëz të Fierit dhe deputetët...

Pas Berlinit edhe Franca në alarm.Qindra banorë evakuohen nga një treg i madh Krishtlindjesh

Pas Berlinit, edhe Franca po kalon momente tmerri dhe Paniku. Qindra banorë u evakuuan nga një treg i madh Krishtlindjesh në qytetin Metz të Francës. Autoritetet...

Berisha: Ja pse Rama i mori sërish në PS, Hajdaragën e Rukën

Sot Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste vendosi për rikthimin si anëtarë të saj për Luan Hajdaragën, Et’hem Rukën, Ilir Zelën si dhe për ish-deputetin...

Familjarët e rastit Monstra apelojnë për dalje masovike të votuesve në Tearcë

U lutem qytetareve te Tearces, ne emer te gjith te burgosurve shqiptar, te pafajshem, te sakatosur e syrgjynosur, te maltretuar, te rrahur e te...

I kthjellet Demalia: Ktheju grigjës o Ernest Troshani!

Nga Ilir Demalia Nuk u kujtua askush për te para se me hedh mbi shpatulla pelerinën e kardinalit e me vu në krye kësulën e...

Ollga dje dhe sot..

Nga Agim Xhafka Që larg e dallova. Nga flokët plot dallgë.Ishte Ollga,shoqja ime e punës. Pak më e dobët,kërrusur cazë dhe shtuar me një bastun....

Uciso il terrorista di Berlio durante uno scontro a fuoro in piazza a Sesto...

Da Redazione ANSAROMA E' il killer di Berlino Anis Amri l'uomo morto la scorsa notte nel Milanese, durante un conflitto a fuoco con la polizia....

Filarmonia e Vienes dhe Edlarmonia e Tiranes!

Nga Arian Galdini Ai nuk rresht se perserituri me mburracakeri se nuk eshte politikan. Ka nder ata qe e besojne dhe i hyjne punes per...

Po shkatërohet qyteti i UNESCO-s ! SOS Gjirokastra.

Nga Roland Bejko Atë që Gjirokastrës nuk ja bënë luftrat dhe pushtuesit, ja bën Edi Rama me studion e tij Atelir 4. Ky është projekti i...