Home 2017 January 6

Daily Archives: 6 January, 2017

ANTIOTOMANIZMI I KADARESË

Nga ENTELA KASI Romanet e Shqipërisë së përjetshme Pas vitit 1970, në pikun e revolucionit prej së cilit Shqipëria gërryhej çdo ditë, Kadare me dhuntinë e...

‘’Pjeshkat’’ në Durrës sfidë djemve dhe borës, mes rrugëve me tanga (FOTO DHE VIDEO)

Rreshjet e dëborës dhe i ftohti kanë pushtuar vendin në këto dy tri ditët e fundit. Flokët e borës kanë zbritur prej maleve edhe...

Publikoi video duke qëlluar në ajër, shpallet në kërkim Stresi

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim mëngjesin e sotëm reperin Arkimed Lusha, i njohur ndryshe si Stresi. Burime nga policia bëjnë me dije se...

Nga Cikli: Mos i hap rruge budallait…

Nga Dritan Shano E ardhmja është zbulimi, është dhurata e Zotit për secilin nga ne. Ajo është besimi për të zbuluar, për të ngjitur shkallën...

Nxitoni te firmosni, Peticionin “On Line” për lirimin e menje-hershem te Ramush Haradinaj

Miq te Perqasje.com, lutemi firmosni këtë peticion ku i kërkohet qeverise Franceze te përshpejtoje procedurën për lirimin e Heroit te gjalle te Kosovës dhe...

Moti për sot, vendi nën “pushtetin” e dëborës

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë, ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore...

Gërmimet tek “Qemal Stafa” zbulojnë të “fshehtën e madhe”…

Punëtorët që po gërmojnë te rrënojat e ish-stadiumit “Qemal Stafa” ne Tirane kanë mbetur të habitur kur gjatë punimeve me mjete të rënda ka...

Thaçi takon drejtuesit e partive shqiptare të Maqedonisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur të enjten në Prishtinë drejtuesit e tre partive shqiptare të Maqedonisë, Ali Ahmetin (BDI), Kasam Bilallin (Lëvizja...

DEA: 15 ton hashash i paketuar në Shqipëri gati për në Europë, masa për...

“Më shumë se 15 ton hashash ruhen në Shqipërinë fqinje dhe "presin" për tu transferuar (eksportuar) në Evropën Qendrore dhe Perëndimore”. Këtë deklaratë bën...

Nis protesta kundër arrestimit të Ramush Haradinajt

Sot në Prishtinë organizohet protestë paqësore si reagim ndaj arrestimit të Liderit Ramush Haradinaj në Francë. Këtë e ka bërë të ditur në rrjetin...