Home 2017 January 17

Daily Archives: 17 January, 2017

Buzëqeshja, ca gjëra që s’i dini…

Pergatiti Jonida Salku Le të vëmë pak gëzim tek gjithcka që bëjmë. Le të kemi një ndjenjë të shëndoshë të humorit të mirë. Dhe të...

Hacker-ohet faqja zyrtare e Gjykatës së Apelit Tiranë

Mbrëmjen e sotme ka qenë i pamundur aksesi në faqen online të Gjykatës së Apelit Tiranë. Kjo faqe, ndër të tjera përmban vendime dhe...

Skandal Diplomatik i nivelit te larte i Ditmir Bushatit

Nga Kreshnik Collaku* Ministri i Jashtem Ditmir Bushati gjate vizites ne Iran ka negociuar statusin e refugjateve muxhahidin...pa konsultime dhe pa dijenine e partnereve strategjike,SHBA. Bushati...

Letër Albit, 6-vjeçarit që sot nuk jeton më!

Nga Albert Vataj Lamtumirë Albi, Lamtumirë ti krijesë e pafajshme, ti zemër që u fike kaq papritur për të ndezur në mua një tjetër zjarr të...

ANTONIO TAJANI PRESIDENT I RI I PARLAMENTIT EUROPIAN

ANTONIO TAJANI PAK MINUTA ME PARE U ZGJODH PRESIDENT I PARLAMENTIT EUROPIAN. Tajani, nje politikan me shume eksperience i "Forca Italia" te Berlusconit, Nje nga...

Vjen edhe takimi me Shqipërinë, rusët do të vijnë zyrtarisht në Tiranë

Në Tiranë pritet të mblidhet së shpejti sesioni i i radhës i Komisionit Ndërqeveritar Rusi-Shqipëri për Tregtinë, Bashkëpunimin Ekonomik dhe Tekniko-Shkencor, duke shënuar kështu...

Kreu i LDE Galdini: Pa votim elektronik, kemi votime sipas tregut, jo zgjedhje politike.

Nje dite pas firmosjes se Memorandumit per zgjedhje te lira dhe te ndershme, nga Partite e Koalicionit Opozitar, edhe LDE - Partia per Liri,...

”Fake news” po çorientojnë opinionin publik

Nga Doriana Metollari Lajme "fake" ndryshe quhen lajmet e rreme, të pakonfirmuara, të plasura online për të kërkuar ca komente më shumë, like apo me...

Skenderbeu jeton dhe Sot

Nga Skender Jashari* Si sot, më 17 janar 1468 në Lezhë, në moshën 63 vjeçare, kaloi në amshim, por për të mos vdekur kurrë, në...

“VIDEOKLIP”

Nga Enriko Ceko Disa ditë më parë një stacion televiziv spjegonte, mbështetur në të dhënat e një studimi të kohëve të fundit, se nëse fëmijët...