Home 2017 March 11

Daily Archives: 11 March, 2017

Turizem Makbethian nga Dr. Erion Dasho

Me inaugurimin e qendres Toptani shtohen mundesite per turizem te tipit te ri – Turizem Makbethian. Perfytyroni: autobuzi me turiste e nis nga hotel...

Kafeneja dhe jeta e përditshme perballe femijeve

Nga Lira Gjika Kafenetë janë të mbushura plot me burra dhe gra nga mengjesi deri në darkë vonë. Kafeneja gati gati është bërë si një...

Rama BE-së për Rusinë: Na integroni para se të jetë vonë!

Duke folur në një takim të fondacionit “Friedrich Ebert” në Berlin, kryeministri Edi Rama ka përsëritur qendrimin e tij të shpeshtë se fundi, duke...

Habit Zoran Zaev: Jo zyrtarizimit të shqipes në Maqedoni

Në një konferencë për shtyp, lideri i LSDM Zoran Zaev ka paraqitur programin e tij qeverisës, si dhe i ka kërkuar presidentit Gjorge Ivanov,...

Lapsi.al: Ja kush e zëvendëson Saimir Tahirin

Ministri i dorëhequr Saimir Tahiri pritet të zëvendësohet nga një tjetër emër brenda kabinetit “Rama”. Burime të Lapsi.al nga Kryeministria thonë se zv.kryeministri Niko Peleshi...

Migranti, da lavapiatti a Croce d’Oro della Repubblica di Austria e consigliere di un...

Fate Velaj autore di un romanzo autobiografico, "Kreutzanne", che racconta la storia di uno "che ce l’ha fatta" di ANNA MARIA DE LUCA ROMA - Fate...

Teoria më e re e Beogradit: Pse Kosova e pezulloi dialogun e Brukselit

Ministri i Punës dhe Çështje Sociale Aleksandar Vulin ka thënë se Prishtina do të bëje gjithçka që ta ndërpresë dialogun me Serbinë sepse po...

E dini kush është “Baftjari” i vërtetë, personazhi që frymëzoi këngën e Bes Kallakut...

I konsideruar si një nga zërat më të mirë të jugut, këngëtari i muzikës popullore, Ylli Baka, në fillim ishte pak skeptik kur iu...

Takimi me dyer të mbyllura, Dashamir Shehi zbulon të pathënat: I thashë Bashës ta...

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi deklaron se Vettingu është një çështje e dorës së dytë përpara zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Pikërisht për...

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Turqisë kanë ndryshuar

Moska dhe Ankaraja duket se i kanë përmirësuar marrëdhëniet ndërmjet tyre. Kreu i Kremlinit, Vladimir Putin është shprehur gjatë një takimi me Presidentin e Turqisë...