Home 2017 March 14

Daily Archives: 14 March, 2017

ESHTE KOHA QE LULZIM BASHA TE SHPJEGOJE SI DO TE JETE “REPUBLIKA DHE KUSHTETUA...

Nga Besnik Aliaj --- Po behet gati 1 muaj qe opozita dhe populli jane ne proteste. Perpara qeverise dhe parlamentit eshte ngritur nje cader-forum e cila...

Alfano: Italia do të vazhdojë të jetë një avokate e integrimit të vendit tonë...

Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati priti sot në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë z. Angelino...

Kroatët: Nëse nis lufta, jemi në anën e shqiptarëve!

Revista  Globus shkruan se situata politike në Maqedoni nuk është shkaktuar vetëm nga faktorë të brendshëm. Sipas Globus situata është reflektim i interesave gjeopolitike...

Ndryshimet në qeveri/ Nishani verfikim i figures së ministrave te rinj me ndihmën e...

Edhe pse një ditë më parë u deklaruan nga kryeministri Edi Rama se do të jenë ministrat e rinj, katërshja Xhafaj, Manastirliu, Xhaçka dhe...

Gjukanoviç paralajmëron BE-në: Rusia do t’ju shkatërrojë

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Milo Djukanoviq, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që ta ndalë ndikimin shkatërrues të Rusisë në Ballkan, pas tentim...

Erdogan akuzon Holandën për masakrën e Srebrenicës!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka fajësuar Holandën për masakrën e vitit 1995 në Srebrenicë të Bosnjës. Gjatë një fjalmi televiziv më 14 mars,...

Strasburgu/ Shqipëria, 207 të burgosur për 100 mijë banorë

Këshilli i Europës ka prezantuar raportin vjetor për Statistikat Penale. Mes 46 shteteve në raport, KiE ka analizuar dhe Shqipërinë, ku vëren mbipopullimin e burgjeve...

Basha pas takimit me ambasadorët: Kushti ynë është qeveria teknike

Në përfundim të drekës së punës me ambasadorët e vendeve të BE-së, kreu i opozitës Lulzim Basha ka folur për mediat. Ai tha se...

Protesta është forma politike, zemërata popullore është përmbajtja ekonomike e saj

Nga Kasem Seferi Informaliteti, ose ekonomia në hije ka pasur dhe ka sidomos këto vite të fundit përmasa dramatike në Shqipëri Kjo dukuri është arsyeja e...

Pse kjo qeveri është kosto për shqiptarët

Nga Mimoza Kociu Pasi ka refuzuar sistematikisht e publikisht ndryshimet në qeveri, Edi Rama ndryshoi katër ministra të kabinetit të vet, 3 muaj para zgjedhjeve...