Home 2017 April 28

Daily Archives: 28 April, 2017

Meta President/festa tek selia e LSI

Ndërkohë që Ilir Meta u zgjodh President i Republikës së Shqipërisë, në selinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Tiranë ka filluar festa. Dhjetëra të...

Zyrtare/ Ilir Meta, Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë

Ilir Meta u zgjodh sot Presidenti i 7-të i Republikës së Shqipërisë Karriera poltike e z. Meta eshte mjaft e pasur dhe e gjatë. Ilir Meta...

Gjekmarkaj: Marshimi i Ramës në zgjedhje pa PD?

NGA AGRON GJEKMARKAJ Shqipëria e kërrusur nga brengat e veta po i afrohet nxitimthi një të panjohure të madhe vetëm për karrigen e Edi Ramës....

Dhuna në Parlamentin e Maqedonisë, policia arreston 8 huliganë

Policia e Maqedonisë ka arrestuar tetë persona si të dyshuarit kryesorë për dhunën ndaj deputetëve të Parlamentit, ndërsa po punohet për indetifikimin dhe arrestimin...

Turizmi në Turqi pëson rënie drastike

Të ardhurat nga turizmi në Turqi u ulën me 17,1 për qind gjatë tremujorit të parë të vitit 2017, në 3,34 miliardë dollarë, njoftoi...

Kush merr drejtimin e LSI pas largimit të Metës?

Ilir Meta do të zgjidhet sot President i ri i Republikës, duke lënë kështu drejtimin e LSI-së. Partia e tretë më e madhe në...

Zgjedhja e Metës/ Ambasadorët bojkotojnë votimin!?

Ambasadorët e akredituar në Tiranë nuk janë prezent deri në Parlament për votimin që po mbahet për Ilir Metën si President të ardhshëm të...

Demokracisë shqiptare, i duhet një mosbindje e thellë qytetare?

Nga Fadil Maloku 1.Koncepti i mosbindjes nënkupton një mënyrë të re të ndërgjegjësimit qytetar për rreziqet dhe padrejtësitë që ushtrohen në publik nga ana e...

Zhvillohet forumi i biznesit Shqipëri-Ukrainë në Tiranë

​​U mbajt sot në Tiranë forumi i biznesit “Shqipëri-Ukrainë: Një hap përpara”, iniciuar nga Qendra Shqiptare e Eksporteve dhe me mbështetjen e Agjencinë Shqiptare...

Manjani: Le të thotë çtë dojë Lu dhe Lei e kushdo tjetër: zgjedhje pa...

Nga Ylli Manjani Zgjedhja e Presidentit të Republikës po heq mendjen, qoftë dhe për pak orë, nga zgjedhjet politike që nuk mund të mbahen pa...