Home 2017 May 4

Daily Archives: 4 May, 2017

Blushi: Rama dhe Basha do bashkeqeverisin

Ben Blushi i ftuar në emisionin “Të Paeksposuarit”, të gazetarit Ylli Rakipi është shprehur se Rama dhe Basha pas një viti do bashkëqeverisin dhe...

Si e priti Kryemadhi lajmin “Meta President” dhe “Vasili Kryetar”

Në intervistën e saj të parë si zv.kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi thotë për “Komiteti” se ishte e papërgatitur për zgjedhjen...

Djali përfshihet nga flakët, çfarë fshihet pas fotos që po bën xhiron e rrjetit?

Në Venezuelë prej ditësh kanë nisur protestat kundër Presidentit të vendit, Nicolas Maduro. Por gjatë ditës së djeshme protestat janë përshkallëzuar edhe më shumë,...

Aleati braktis Ramën, tërheq kandidatët nga gara zgjedhore

Partitë e vogla aleate me PS-në kanë nisur të çregjistrohen nga zgjedhjet, pas përfundimit të afatit për koalicionet parazgjedhore. Nëse garojnë më vete, votat e...

Nuk ka marreveshje Edi Rama Lulzim Basha per ngercin politik

Si kryeministri Edi Rama ashtu edhe kryetari i Opozites Lulzim Basha, pas takimit me presidentin Bujar Nishani ne fjalime te gjata perseriten ato qe...

Kandidatja për presidente e Francës, Le Pen qëllohet me vezë nga protestuesit (Video)

Kandidatja për presidente e Francës nga radhët e Frontit Kombëtar është sulmuar me vezë nga protestuesit gjatë një fushate në Brittany. Marine Le Pen...

Takim Xhaferi-Mogherini-Hahn në Bruksel

Kryetari i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ndodhet në Bruksel, me ftesë të përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Evropian. Në takimin e...

Deputetja Caka: Kuotat gjinore nuk janë më një pengesë, por premtim i mbajtur nga...

Kuvendi ka mbyllur sot punimet e legjislaturës së YIII dhe deputetja e LSI, Silva Caka ka përcjellë një mësazh falenderimi. Me anë të një statusi...

VIDEO / Alarmohet shkencëtari: Toka po shkon drejt fundit, na duhet një planet tjetër

Stephan Hawking është gati të provojë teorinë e tij për të ardhmen e rracës njerëzore në një dokumentar të BBC-së. Në atë që transmetuesi britanik...

Atentat mafioz në Tiranë, zbulohet i plagosuri

Një i ri është plagosur me armë zjarri në Tiranë pasditen e sotme nga një person që udhëtonte me motorr. Lapsi.al raporton qe 26-vjeçari...