Home 2017 May 27

Daily Archives: 27 May, 2017

E PLOTE/ Emrat e 140 kandidatëve për deputetë të PD në zgjedhje

Lista e Partisë Demokratike sapo është shpërndarë për mediat. 140 kandidatët e PD janë si më poshtë, të ndarë në 12 qarqet e vendit....

Fjalët prekëse që Kreshnik Spahiu i shkruajti Lulzim Bashës

Zoti Basha, Me hidhërim të madh mësova se pas 90 ditësh bashkëpunimi mes PD dhe Aleancës Kuq e Zi në çadër, nuk isha caktuar deputet...

Rusia sulmon ISIS, 120 të vdekur

Të paktën 120 anëtarë të ISIS kanë mbetur të vrarë në një seri sulmesh ajrore ruse në rrugën mes Rakës dhe qytetit antik të...

Një rrëfim i pazakontë i Bashës para mbështetësve demokratë

Në hapje të fushatës elektorale të PD, kryetari Lulzim Basha ka ndarë me mbështetësit dhe simpatizantët demokratë historinë e jetës së tij. Basha tha se...

A po rrezikohet procesi zgjedhor? Zbulohet arsyeja pse KQZ anuloi sot miratimin e listave...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka anuluar sot mbledhjen e planifikuar për në orën 18:00 ku pritej të miratohej lista e kandidatëve për deputetë të...

Ledion Liço flet pas kaq shumë kohësh: “Top Media” e ka bërë Noizy-n atë...

Moderatori Ledion Liço është në kulmin e tij pas përfundimit të një sezoni të suksesshëm të “The Voice”, ndaj dhe është shumë i kërkuar...

Ish-ministrja e Berishës kundër Bashës për largimin e Topallit

Ish-ministrja e Integrimit në qeverinë “Berisha 1” dhe ish-deputetja e Shkodrës Arenca Trashani ka bërë një koment në rrjetet sociale për lënien jashtë listave...

Berisha për listat e PD-së: Nuk kam gisht. I ka bërë Basha!

Pas "furtunës" së reagimeve pas publikimit të listës së Partisë Demokratike për deputetë ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit dhe ish-kryetarit të kësaj partie...

Idrizi xheloz pse Dash Tahiri ka zene vendin e tij ne listen e PD,...

Në ceremoninë e hapjes së fushatës elektorale, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi komentoi listat e kandidatëve për deputetë dhe shtoi se vota për Dashamir...

Basha flet për listat e deputetëve. Ja cfare thote:

Në hapjen e fushatës elektorale kryetari i PD-së, Lulzim Basha foli për listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit duke komentuar...