Home KRYESORE Vargje rrëqethese nga babai i Ergo Dinit…

Vargje rrëqethese nga babai i Ergo Dinit…

E kujtoni djalin, këngëtarin e talentuar 22 vjeçar Ergi Ndini i cili u nda nga jeta bashkë me mikun i tij Klejdi Halili 21vjeç më 21 nëntor të 2016-ës në një aksident me motor në Tiranë!?

Per ata qe nuk e kujtojne, Ergi Ndiniu bë i njohur në spektaklin X Factor ku rrëmbeu dhe kupën e fituesit. 22-vjeçari tashmë nuk është më, por mungesa e tij ndihet më se tepërmi në familje.

I ati i tij, Dashamir Dini, gazetar i njohur shkodran, shpreh dhimbjen e tij me shkrime të shumta në profilin e tij në rrjetin social Facebook.

Vargje mjaft prekëse që rrëqethin këdo që i lexon.

E PËRDITSHME

Mbështetur ne bastunin e zi te pyetjes, “Kur?”

çapitet

shpresa ime e plakur,

nga pritja ne kërkim të rrugës për tek Ti…

Por varrmihësi i lashtë sa heshtja

përgjigjet prerë: –

Ende!

Më duhen sytë e kaltër të ditëve Tua

që të shoh të përshkoj

rrezet e diellit

për të harrnuar mungesën Tënde,Bir.

Motrat me nënën

përshkojnë në fillin e nxirë te jetës

si xherdan,

22 vitet Tua prej xhevahir

për t’i dhënë pak ndriçim dhomës së trishtuar.

O Zot!

Jeta

qenka

njē shaka mizore..

Ne skajin e gjoksit

zëmra ime e përskuqur si dielli i perëndimit,

pret muzgun

të shuhet.

Share: