Home KRYESORE A do të pranojë një post nga Rama? Ja cfare thote Majlinda...

A do të pranojë një post nga Rama? Ja cfare thote Majlinda Bregu

Ish-ministrja edhe ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka folur për pyetjen që e ka munduar prej kohësh opinionin demokrat dhe jo demokrat, dmth nëse do të pranonte ndonjë post nga kryeministri Edi Rama.

Gjatë një interviste në emisionin ‘Oktapod’ në Vizion Plus, Bregu është përgjigjur kështu: “Nuk ka mbetur pyetje hipotetike që nga presidenti, ministre etj. Unë nuk kam nevojë për asnjë pozicion politik, aq më tepër në forcën kundërshtare, për të bërë një detyrë që e kam bërë me zemër”.

Në zgjedhjet e 25 qershorit ajo u la jashtë listave për deputetë të PD-së.

Share: