Home KRYESORE Festivali i fundvitit në RTSH, zbulohen emrat e këngëtarëve pjesmarrës

Festivali i fundvitit në RTSH, zbulohen emrat e këngëtarëve pjesmarrës

0

Festivali i RTSH ose festivali i fundvitit ka nxjerr listën e konkurrentëve në webin e RTSH-së. Festival nga i cili do të përzgjidhet kënga përfaqësuese për në Eurovizion. Mes 70 konkurrentëve, juria ka zgjedhur 22 këngë.

Pjesë e jurisë ishte Luan Zhegu, Ben Andoni, Sokol Marsi, Edmond Rapi dhe Markelian Kapidani. Lista e të përzgjedhurve është më poshtë:

1-Artemisa Mithi

2-Bojken Lako

3-David dhe Genc Tukiqi

4-Denisa Gjezo

5-Elton Deda

6-Ergi Bregu-Latifllari

7-Eugent Bushpepa

8-Evans Rama

9-Grupi “AKULLTHYESIT”

10-Grupi “NA” dhe Festina Mezini

11-Grupi “LYNX”

12-Inest Neziri

13-LORELA

14-Manjola Nallbani

15-Mariza Ikonomi

16-Orgesa Zaimi

17-Redon Makashi

18-Rezarta Samja dhe Luis Ejlli

19-Stefi dhe Endri Prifti

20-Tahir Gjoci

21-Voltan Prodani

22-Xhesika Polo

Disa nga rikthimet interesante janë të Manjola Nallbanit, Elton Dedës, Redon Makashit e ca të tjerëve. Po ashtu rikthim në këtë festival mund të quajmë Adi Krastën, i cili konfirmoi para disa ditësh se do të jetë prezantuesi. Ky do të jetë Festivali i 56-të.

Share:
Reklama juaj