Home 2017 December 16

Daily Archives: 16 December, 2017

Exit.al: EURALIUS rifiuta di essere responsabile del parere legale

Nei giorni scorsi Exit ha parlato dei tentativi del Governo Rama di eleggere incostituzionalmente un Procuratore Generale Temporaneo, che avrà una durata illimitata in...

PD: Të hënën në protestë, Rama po kërkon të kapë drejtësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë pak minuta më parë në një deklaratë për shtyp nga Selia e PD-së, lidhur me atë...

Il Presidente Meta non promulga la legge sulle nuove tariffe della giustizia

Anche se il Presidente Ilir Meta si è rifiutato di promulgare il decreto legge “in materia di aiuti alla giustizia e di tariffe dei...

Basha: Rama po i fut thikë vetes, të hënën tregojme se çfarë opozite jemi

Pak minuta pas mbylljes së takimit me krerët e Partissë Demokratike në rrethe, burime pranë Opinion.al kanë mësuar edhe fjalët me të cilat Lulzim...

I dashur nip, Mëso Përmendsh! (Letra e Umberto Eco-s për nipin e tij )

Përktheu Elona Caslli I dashur nipi im i vogël, Nuk do të doja që kjo letër në prag të Vitit të Ri, të kishte shumë ngjyrime...

Artisti i Madh i Jetës… Nga Diana Skrapari

Çfarëdo që bën e ndjen se historia jote është shkruar në Librin e Madh të Jetës. Ajo ka një Shkrimtar të Madh dhe ne...

Rënia e diktaturave dhe shembja e idhujve! Nga Diana Skrapari

Diktatorë ranë dhe shumë të tjerë do të bien. Askush s’mund të ndalë një popull të mbajtur nën zgjedhen e diktaturës me vite me...

Il caloroso abbraccio della provincia Granda a Beppe Ghisolfi, il Banchiere amico e Ambasciatore...

La provincia Granda si è riunita, con una straordinaria prova di amicizia e affetto, intorno al "Banchiere amico dei Consumatori". Il Presidente della Cassa di...

Vasili: Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Nga Petrit Vasili Kryeministri shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç'hall kanë që e pranojnë? Kryeministri qe 1 vit me pare ne cdo 5 fjale...

A ndjejmë dhimbje kur vdesim? Flasin ekspertët

Shumë njerëz i druhen vdekjes, kryesisht për shkak të perceptimit që kanë se mund të ndjejnë dhimbje, apo simptoma të tjera të tmerrshme, teksa...