Home 2018 January 10

Daily Archives: 10 January, 2018

La Banca Mondiale meno ottimistica: l’economia albanese crescerà del 3.6% per quest’anno e 3.5%...

La Banca Mondiale è la prima istituzione a livello globale che pubblica ogni inizio dell?anno le proiezioni sull'economia globale. Per quanto riguarda l'Albania, le...

Kosova, ka nevojë pë një elitë të moderuar politikanësh

Nga Fadil Maloku 1. Kosova si shteti më ri në Evropë, pra një shtet “sui generis” i cili akoma është në proces të një vetëkërkimi,...

Shkrimtari i njohur kujton te birin: DITELINDJA E DRITANIT, PERKTHYESIT ME FLATRA

Dritan Çela lindi me 11 janar 1970 dhe mbylli sytë më 4 mars 2006, në moshën 36 vjeçare. Kjo foto është autoportret. Përveç letërsisë,...

“Blushi nuk pranon të mbledhë partinë, po tenton ta uzuropojë”, Hafizi bën thirrje për…

Mimoza Hafizi një nga kundërshtarët e Ben Blushit në partinë LIBRA, ka reaguar sot duke treguar pakënaqësitë që ka më kryetarin e kësaj partie Ben Blushi. Ajo...

Le imprese italiane “prenotano” il parco industriale di Rrashbull: la prima zona franca fiscale...

Di Artur Nura e Alessandro Zorgniotti Le imprese italiane "prenotano" il parco industriale di Rrashbull. La prima Zona franca fiscale della Repubblica di Albania sorge tra...

Ngjela: Koha erdhi, reforma amerikane s’do lejojë më 4 të korruptuarit të vazhdojnë të...

Avokati Spartak Ngjela me anë të një statusi në Facebook, ka thënë se lidershipi aktual i dy krahëve politik e ka dhënë kohën e...

Protesta e PD/ Debate gjatë mbledhjes, Halimi pro Berishës: Të djegim mandatet

Partia Demokratike dhe fronti opozitar do të mblidhen për të protestuar përpara Kryeministrisë mesditën e 27 janarit. Vendimi është marrë nga kreu i PD,...

Zbardhen detajet/ Ç’ndodhi në Ministrinë e Brendshme, “kokat” në aksion për peshqit e mëdhenj

Para pak minutash në ministrinë e Brendshme u mblodh Task Forca për operacionin “Forca e Ligjit”. Fillimisht u fol për një takim kokë më kokë...

Ardian Nezha merr drejtimin e Prokurorisë së Elbasanit, Gina kallëzim ndaj Kryeprokurores Marku

Prokurori i ri i komanduar Ardian Nezha ka marrë zyrtarisht detyrën pranë Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Elbasan. Ai është paraqitur në Prokurori rreth orës...

Gazetari italian për Edi Ramën: Është kryeministri më anormal në Europë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë së fundmi një intervistë për gazetën prestigjioze italiane “L’Espresso”. ROBERTO DI CARO, gazetari që ka realizuar intervistën, në artikullin...