Home 2018 March 19

Daily Archives: 19 March, 2018

Mjeku i njohur ironizon kryeministrit Rama

Nga Petrit Vargu Ne nje nga debatet ne parlament, zoti Rama, ne tentative per tu treguar djale modern i viteve '70, e akuzoi Berishen qe...

Favore seksuale studentes në këmbim të notës, profesori: U keqkuptua…

Është rikthyer në vëmendjen e medias rasti i skandalit seksual të profesorit në universitetin e Kosovës, Rexhep Osmani, i cili kërkoi favore seksuale ndaj...

Arrestimi i kryebashkiakut të Lezhës, flet Berisha:

Zbatimi i njeanshem i ligji, tipar kryesor i Narkodiktatures! Nga Sali Berisha Te dashur miq, pasi u shpall kryegjykates dhe kryeprokuror i vendit, Edvin Kristaq Rama,...

Merr një buzëqeshje… Nga Mahatma Gandhi

Përktheu: Elona Caslli Merr një buzëqeshje dhe dhuroja kujt nuk ka qeshur kurrë. Merr një rreze dielli dhe lëshoje në fluturim, atje ku mbretëron nata. Zbulo një burim uji dhe...

Tiranë, pronarja e lokalit grushta klientes

Një ngjarje e pa precedent ka ndodhur ditën e djeshme në kryeqytet ku një e re është goditur me grusht nga pronarja e lokalit...

Shqiptari nga Prizreni kthehet nga Anglia e i prezanton familjes të dashurën, nënës i...

Një djalë shqiptar, që jetonte në Angli, disa ditë më parë është kthyer në vendlindje për t’i prezantuar familjes të dashurën e tij.Por, familjarët...

Dokumenti sekret i FBI-së tregon ekzistencën e alienëve

Është zbuluar një raport shumë intrigues rreth dokumenteve qeveritare amerikane, të cilat konfirmojnë ekzistimin e jashtëtokësorëve. Ekziston edhe një dokument tronditës i FBI-së nga viti...

Teatri Kombëtar, Ndrenika: Jemi kundër PPP, ta bëjë shteti me taksapaguesit

Artistët e Teatrit Kombëtarë janë mbledhur për të diskutuar për projektin e godinës së re të Teatrit. I pranishëm në mbledhjen e artistëve është dhe...

Tërbohet Mbretëresha Elizabeth, del libri ku flitet për të brendshmet e saj!

Mbretëresha Elizabeta është zemëruar, pasi ka zbuluar se detajet mbi të brendshmet e saj kishin përfunduar në një libër. Asgjë e rëndësishme, por disa...

Serbia kundër Shqipëtarëve katolik të Luginës së Preshevës pas viteve të 90-ta!

Nga Skender Jashari* Kalvari i Shqipëtarëve katolik të Luginës së Preshevës, nuk është kalvarë thjesht që kanë përjetu besimtarët e një feje-besimi, kjo tejkalon atë...