Home KRYESORE Eksperienca kulinare Neranxi me brande te famshme ne Gjirokaster

Eksperienca kulinare Neranxi me brande te famshme ne Gjirokaster

Edhe kete fundjave Chefat dhe specialistet e Institutit Kulinar Neranxi dhe Kompanise Neranxi demonstruan live ne Gjirokaster tek “Resort Kerculla” receta te reja dhe specialitete te kulinarise dhe produkteve te brumit.

Chef Ilir Fama, Mentor Merjemaj, Andi Balla dhe Klodi Gurra asistuan chefat e resortit duke treguar avantazhet e te perdorurit produkte te ekselences me cilesi superiore dhe me nje eficence maksimale.

Produktet e çmuara te brandeve Knorr, Hellmann’s, Irca, Toschi, Italmill etj per te cilat Kompania Neranxi ka ekskluzivitetin, u krijojne chefave te restoranteve lehtesi ne gatim duke ua bere cdo recete te shijshme dhe cilesine e nje produkti final te garantuar per nje kuzhine me 5 yje.

Chefa nga gjithe bota perdorin keto produkte ndaj ndihemi krenar qe mund tju sherbejme edhe ne Shqipëri standarde europiane ne cilesi maksimale.

Share: