Home KRYESORE Donald Lu ‘rikthehet’ në selinë e PD, takim kokë më kokë me...

Donald Lu ‘rikthehet’ në selinë e PD, takim kokë më kokë me Bashën

0

Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Doland Lu është rikthyer në selinë e PD pas disa kohësh. Ai ka ngjitur shkallët e selisë blu pak minuta më parë dhe burimet thanë se po zhvillon një takim vetem me kreun e partisë, Basha.

Vizita e ambasadorit bëhet në kohën kur PD akuzohet nga mazhoranca për financime të dyshimta të lobingut në Uashington.

Vizitat e Lu në PD dhe takimet e tij me Bashën kanë qenë të shpeshta gjatë reformës në drejtësi, sidomos kur në Kuvend diskutohej vettingu, ndërsa muajt e fundit Lu nuk ishte parë në këtë seli.

Share:
Reklama juaj