Home 2018 April 4

Daily Archives: 4 April, 2018

Kuksianët dëshmojnë si policia dhe gjykata janë marrë peng

Nga Azem Parllaku Caktimi i masës së sigurisë për 23 qytetarët Kukësit, është shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut. Ndodhi ajo që pritej....

Toka është e lakuar… nga Gu Cheng

Përktheu: Elona Caslli Toka është e lakuar nuk arrij të të shoh. Arrij të shoh nga larg qiellin e kaltër mbi zemrën tënde. Kaltërsia? Ajo kaltërsi është gjuha. Do të doja...

Denoncimi/ Dy të FRPD dhunohen nga policia, ambulanca pranë komisariatit nr.2

Dy të rinj anëtarë të Forumit Rinor në Partinë Demokratike janë shoqëruar më dhunë nga policia në komisariat. Ky denoncim bëhet i ditur nga Partia...

“Lufta” Kinë-SHBA, rrisin taksat për produktet e tyre

Veprimet e Donald Trump po çojnë, ashtu siç ishte parashikuar, drejt një lufte tregtare me Kinën: paralajmërimeve të Uashingtonit për taksa shtesë mbi 1300...

Taksa për Kukësin përgjysmohet, nisin bisedimet

Qeveria ka nisur negociatat me koncesionarin e Rrugës së Kombit në lidhje me rishikim e tarifave për përdoruesit e banorët e zonës që preken. Top...

VIDEO/ Pas vendimit të gjykatës flet Basha: Nga nesër nisin protestat

Gjyqtarja e Kukësit, Alma Ahmeti dha sot masat e sigurisë për 23 të akuzuarit për protestën e Rrugës së Kombit, duke lënë në burg...

VIDEO/ Kryemadhi: Drejtësia vdiq! Jetojmë në një shtet policor, tani fjalën e ka populli

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi se prej ditës së nesërme fjalën e ka populli. Ajo i bëri thirrje edhe policëve, prokurorëve...

Mesazhet e fundit të gruas që qëlloi në selinë e YouTube (video)

SAN FRANCISCO – Nasim Aghdam Najafi nga San Diego është 39 vjeçarja me origjinë iraniane që hapi zjarr në Kaliforni në selinë e YouTube...

Fillon sulmi kunder Haradinaj nga Turqia, ja çfarë shkruajnë për kryeministrin

Pas përplasjes që ka filluar ndërmjet Presidentit të Turqisë dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të arrestimit dhe deportimit të paligjshëm të 6 gylenistëve...

Shqiptari vë në alarm Greqinë/ Helikopter i dyshimtë mbi bazën ushtarake

Greqia është alarmuar nga një helikopter i dyshimtë që fluturonte mbi territorin e saj. Ngjarja ka ndodhur të premten më 30 Mars, ndërsa lajmi është...