Home 2018 May

Monthly Archives: May 2018

Paloka nga foltorja e Kuvendit: Ka Babale dhe për ministrat e tjerë, me rradhë...

Edi Paloka ka deklaruar në seancën kuvendore se edhe për ministrat e tjerë ka skandale që do të dalin së shpejti. “Është Edvin Rama kapoja...

Berisha me akuza të fuqishme: Met Kanani kishte mik Gramozin, por Ramën e quante...

Ndërkohë që kreu i Kuvendit, Ruci, pas votimit të ligjeve në rend dite, mbylli seancën plenare, deputetet e PD-së kanë vijuar qëndrimin në sallë,...

Qeveria privatizon një tjetër sektor: Shërbimi i kontrollit të mjeteve do bëhet nga privati

Qeveria ka vendosur të kalojë shërbimin për kontrollin fizik të mjeteve tek privati, një shërbim që aktualisht e kryen Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit...

Valutat në pikiatë/ “Individët po konvertojnë kursimet nga euro në lekë”

Valutat janë nënçmuar përkundrejt lekut në tregun vendas. Monedha e përbashkët europiane shënoi sot një rekord të ri të ulët duke u këmbyer në kuotën...

Fotografia që vuri botën në lojë, komploti rreth ‘vrasjes’ së gazetarit

Vrasja e Arkady Babchenkos nuk ka ndodhur, edhe pse pas raporteve për vrasjen e gazetarit rus, më 29 maj, ka dalë një fotografi e...

Kështu i fsheh dhe tjetërson Shkupi gjurmët shqiptare të Nënës Terezë

Në Shkup vazhdimisht janë shlyer gjurmët për Gonxhe Bojaxhiun. Shtëpia e Nënë Terezës nuk u ndërtua në lokalitetin ku duhej të ishte pikërisht disa...

Spidermani i Parisit nis punën e re, ja paga që do të marrë emigranti...

Emigranti malian, i cili është krahasuar me një hero dhe që ka fituar nofkën “Spiderman i Parisit”, ka filluar një praktikë me zjarrfikësen në...

Ja cfare ka ndushur dhe po ndodh ne sallen e parlamentit?

Partia Demokratike nuk ka pranuar sërish të lejojë diskutime për çështje të tjera në parlament pa largimin e ministrit Xhafaj nga qeveria. Edi Paloka...

Përplasja në parlament, Ruçi shkëputi interneti që të largonte opozitën!

Ashtu siç pritej seanca e sotme plenare u zhvillua sërish e tensionuar. Pasi opozita bllokoi foltoren, kreu i parlamentit Gramoz Ruçi e ndërpreu për herë...

Nga përdhunimi lindi një fëmijë, korçari përfiton ulje dënimi!

Gjykata e Korçës ka dënuar me 4.8 vite burg Ligor Bibën, 54-vjeçarin që përdhunoi fqinjën e tij minorene! Prokuroria kërkoi 8 vite burg për...