Home KRYESORE Saimir Tahiri dorëzoi mandatin e deputetit, vjen reagimi i parë i PS-së

Saimir Tahiri dorëzoi mandatin e deputetit, vjen reagimi i parë i PS-së

Një vendim tërësisht personal të Saimir Tahirit, e ka quajtur Taulant Balla, vendimin e ish ministrit për të lënë mandatin e deputetit dhe për të vijuar betejen me drejtësinë si një qytetar i lirë.

Ne nje deklarate per mediat, Balla ka theksuar se vendimi i marre nga Tahiri respektohet teresisht.

“Vendim tërësisht personal i Tahirit, e respektojmë tërësisht dhe ripërsëris atë që kemi thënë këtu e 6 muaj më parë, se kjo është një cështje tërësisht me Tahirit dhe drejtësisë, as e jona dhe as e kësaj opozitë gojështhurur që në cdo rast dhe mundësi gjen argumente për baltën e radhës kundrejt punës së rëndësishme që ka vendi në rrugën drejt hapjes së negociatave. Këta janë në beteje për t’i prishur punë vendit për vendimin e 28 qershorit”- tha Balla.

Share: