Home 2018 June 3

Daily Archives: 3 June, 2018

Un italiano al posto della Vlahutin

Di Exit.al Luigi Soreca, italiano, 6 anni di esperienza al Ministero degli Interni e 20 alla Unione europea, sara’ il nuovo ambasciatore dell’UE in Albania....

A do të preken shqiptarët? Ministri i Brendshëm i Italisë: Do dëbojë 500 mijë...

Ministri i Brendshëm italian, Mateo Salvini, ka deklaruar se një nga përparësitë kryesore të partisë së re populiste do të jetë “dërgimi në shtëpi”...

Shqipëria, rruga e re e klandestinëve

Shqipëria ka hyrë në listën e shteteve nga të cilat kalojnë emigrantët e paligjshëm. Drejtori i Agjencisë Europiane të Kufijve, e njohur si Frontex Fabrice...

Rama në median Franceze: Ose BE të na pranojë ose na “pushtuan” të huajt!

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për EURACTIV.fr., sërish ka kërcënuar Bashkimin Europian, se nëse nuk i merr parasysh lutjet e tij për hapjen...

Shkeljet e Kodit Rrugor, shoferët në Tiranë paguajnë 1 milion euro gjoba në vit

Tirana mban vendin e parë për gjobitjen e shoferëve për faktin se në kryeqytet regjistrohet fluksi më i madh i qarkullimit të automjeteve. Aktualisht policia...

Rudina Dembacaj flet për Agron Llakaj: “Nuk i flas edhe sikur të më lutet”

Ajo është një nga aktoret më të njohura të humorit në Shqipëri. Bëhet fjalë për Rudina Dembacajn, e cila ishte e ftuar këtë të...

Skena e “përdhunimit” me Timo Fllokon, Monika Lubonja rrëfen sikletin kur e pa bashkëshorti

Monika Lubonja ka luajtur shumë role në film dhe teatër që kanë lënë gjurmë në karrierën e saj e një prej tyre ka qenë...

Frontex: 45 oficerë në kufi të Shqipërisë, do t’i themi “ndal” fluksit të emigrantëve

Drejtoria e Agjencisë Europiane të Kufijve, Frontex ka konfirmuar faktin se Shqipëria ka hyrë në listën e shteteve përmes së cilave kalojnë emigrantët e...

Horoskopi, 03 qershor 2018

Dashi Me Hënën në shenjën e Demit nuk do t’ju mungojë intuita dhe racionaliteti në punë që siguron njëkohësisht edhe hyrje të mira parash të...