Home 2018 June 11

Daily Archives: 11 June, 2018

Njihuni me fshatin shqiptar, ku është e ndaluar të flitet shqip

Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri në Flamburo. Në ditët e sotme aty ende...

Vrasja e dyfishtë në Tiranë, policia ruan shtëpinë e Xhafer Matës

Policia pritet të marrë dëshmitë e familjarëve të Xhuljeta Çunit dhe Xhafer Matës, për të hedhur më shumë dritë mbi krimin e dyfishtë, që...

Protesta e artistëve kundër prishjes së teatrit: Vetëm Erdogani i bën këto punë….

Aktorët janë mbledhur para Teatrit duke kërkuar pezullimin e vendimit për shembjen e teatrit, dhe kundër koncesionit për ndërtimin e tij. Pas zbulimit ë një...

Turqia ndërton murin në kufi me Sirinë, është i gjatë 764 kilometra

Turqia ka përfunduar ndërtimin e murit prej betoni (764 km) në kufirin me Sirinë. Lajmi është bërë i ditur nga një zyrtar turk të shtunën. Kompania...

Riciklimi në krizë të thellë konceptuale! Nga: Dr. Enriko Ceko

Riciklimi i mbetjeve urbane, rurale dhe industriale në Shqipëri është në një krizë të thellë koncepuale. Kjo krizë është rezultat i korruspionit, paaftësisë, keqmanaxhimit...

Video: Besimtarët myslimanë falin “Natën e Kadrit”

Besimtarët myslimanë janë mbledhur këtë të dielë në Tiranë për t’u falur për Natën e Kadrit. Hapësirat e xhamive të Tiranës rezultojnë të jenë të...

Irani-Europës: Rreziku është afër, shpëtoni marrëveshjen

Presidenti iranian, Hassan Rohani ka thënë gjatë samitit të Organizatës për Bashkëpunim që po mbahet në Kinë se “përpjekjet e SHBA-së për të imponuar...

Horoskopi, 11 qershor 2018

Dashi Atmosfera është plot me mundësi konstruktive, sidomos në punë dhe nga ana financiare. Jeta sociale, ndër të tjera do të intensifikohet shumë dhe do...