Home Tags Anta Mucaku

Tag: Anta Mucaku

“DORËZUAR”

Nga Anta Muçaku Të jepem krahëlëshuar Më bëj ç'të duash, je i lirë! Unë skllavja jote, ti preja ime. Të dy bashkë...në delir. Më digj mes ofshamash epshore Gllabëromë në...

Andi…

Nga Anta Mucaku Nuk pranoi për asnjë moment të shkonim në spital. U mjaftua me një dush të shpejtë dhe me të dalë, vendeve ku...

“MALL DASHNORIAK”

Nga Anta Muçaku Do shihemi prapë, kushedi! Në ndonjë rrugicë endacake Kur malli brenda të të djegë Do sorollatesh vajtje-ardhje. Sa herë të duash do të le të vish Sa...

Ah ti çapkëni im i djallëzuar

Nga Anta Mucaku Ah ti çapkëni im i djallëzuar! Mendjen keq ma sjell vërdallë Sikur nga qielli të kishe pikuar Pas teje s'do isha kaq e marrë! Po ja...

Që në takimin e parë…

Nga Anta Mucaku Si hipnozë. Që në takimin e parë. E shikoja dhe e dija që gjërat do shkonin thellë. Ai mundohej të më bënte...