Home Tags Avokati i Popullit

Tag: Avokati i Popullit

“Teatri”, artistët tek Avokati i Popullit: Ministria nuk na dëgjon

Sot artestet janë ankuar tek Avokati i Popullit, Erinda Ballanca. Regjisori Kastriot Çipi deklaroi se kjo është kthyer në një mollë sherri prej 20...

Taulant Balla sulmon ashpër Avokaten e Popullit për pallatin e shembur...

Shqipëria humbi gjyqin në Strasburg ndaj pronarëve të kompleksit “Jon” që u shemb me tritol në bregdetin e Vlorës nga qeveria e edi Rames...

Zhbllokimi i KLP, zbardhet kandidati favorit

Debati për zgjedhjen e prokurorit të ri të përgjithshëm po shkakton përplasje të mëdha politike për shkak se nuk është ngritur Këshilli i Lartë...

Shpronësimet, AP: Për Himarën e gjithë Shqipërinë, s’mund t’i japësh dy...

Avokatja e Popullit znj. Erinda Ballanca dha një interviste për Radio Radicale radio kombëtare ne Itali, ne lidhje me shpronësimet ne Himarë dhe ne te gjithë Shqipërinë. Duket...

Ja kush do të jenë Avokati i Popullit

Nga propozimet e Opozites për Avokat te Popullit eshte avokatja e njohur Erinda Ballanca

Protesta e opozitës, Avokati i Popullit do monitoroi policinë

Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka urdhëruar grupin e ekspertëve të Seksionit të Veçantë në institucion, që të monitorojnë nga afër protestën e opozitës,...

Emrat/ Avokati i Popullit shpall kandidaturat për KLP dhe KLGJ

Institucioni i Avokatit te Popullit ka publikuar sot emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet për të qenë anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ)...

Emrat e 84 kandidatëve për komisionet e Vettingut! Ja kush nuk...

Avokati i Popullit, Igli Totozani ka bërë publike numrin e kandidatëve që kanë plotësuar dhe nuk kanë plotësuar kriteret për të qenë pjesë e...

Organet e Vettingut/Dosjet e 192 kandidatëve i dorëzohet Avokatit të Popullit

Dosjet e 192 kandidatëve që aplikuan për organet e Vettingut i janë dorëzuar fizikisht Avokatit të Popullit nga Kuvendi i Shqipërisë. Por sipas burimeve, do...

Sot komisioni për shqyrtimin e kandidatëve për KLGJ-në dhe KLP-në

Sot do të mblidhet komisioni ad-hoc i Kuvendit për verifikimin dhe vlerësimin paraprak të kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ) dhe...