Home Tags Diana Skrapari

Tag: Diana Skrapari

Kjo është jeta … Nga Diana Skrapari

Muzika zbut shpirtin, Si  shiu zbut Tokën e thatë, Një shpirt që fluturoi në qiell, Me zërin e tij magjik Bën të derdhë Lotë krokodili Ekzekutori i tij, Muzika zbut shpirtin, Por jo...

Jeruzalem: Putin dhe Erdogan paralajmërojnë për rifillimin e tensioneve. Nga Diana...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin paralajmëruan të hënën në një konferencë të përbashkët shtypi se njohja e...

Putin urdhëron tërheqjen e trupave ruse nga Siria Nga Diana...

Vladimir Putin të hënën urdhëroi tërheqjen e një pjese të rëndësishme "të trupave ruse të vendosura në Siri, pas dy vitesh të funksionimit, që...

Kulla e Babelit dhe Zoti Nga Diana Skrapari

Një  anekdotë  tregon  se  një  ditë  Perendia  ishte  i mërzitur   me   njerëzit   dhe   urdhëroi   ëngjëjt   e   tij: « Thirreni Karl Marksin dhe e vini...

Vizita e Putinit në Egjipt, a po forcohet kjo aleancë strategjike?...

Presidenti rus Vladimir Putin zhvilloi bisedime të hënën me homologun e tij egjiptian Abdel Fattah al-Sisi mbi konfliktin izraelito-palestinez, gjatë një vizite në Kajro...

Marrëdhënia Macron-Trump “shumë e drejtpërdrejtë”

Marrë nga AFP Përktheu Diana Skrapari Kur u intervistua nga kanali CBS të hënën, kreu i shtetit francez, Emmanuel Macron i dërgoi një mesazh homologut të...

Në Kiev, mbështetësit e Saakashvilit kërkojnë dorëheqjen e Presidentit Poroshenko

Shkruar nga Sébastien Gobert korrespondent në Kiev i Gazetës franceze "La Liberation" Përktheu Dr. Diana Skrapari "Mbani mend çfarë tha Misha." Mos kini frikë nga asgjë...

Vlera e njeriut…shpirti i tij! Nga Diana Skrapari

Në Perandorinë Osmane jetonte një burrë bashkë me të birin pasi gruaja i kishte vdekur. Ai shihte veprimet e të birit dhe i thoshte...

Ngrohja klimatike: 20 vjet më parë u firmos Protokolli i Kiotos...

Material i marrë nga gazeta franceze "Le Figaro" Përktheu Dr. Diana Skrapari Më 11 dhjetor 1997, në Japoni u nënshkrua një marrëveshje ndërkombëtare për të reduktuar...

SHBA i bën thirrje Moskës që të respektojë traktatin e raketave

Përgatiti Diana Skrapari Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë mundësinë e krijimit të raketave të reja të lundrimit me rreze të ndërmjetme, në përgjigje të asaj...