Home Tags Enver Hoxha

Tag: Enver Hoxha

Tradhtia dhe imoraliteti, ja çfarë diskutonte Byroja e diktatorit për oficerët...

Nga Kastriot Dervishi Më 28.10.1953 Byroja Politike diskutonte imoralitetin në radhët e oficerëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Kuadri në fjalë, duke qenë i...

Agron Tufa leter te hapur kunder komunisteve: EUROPËN APO KRIMET E...

"Letër e hapur Presidentit të Republikës, Kryetarit të Parlamentit, Kryeministrit, liderëve të partive politike, Kryeprokurores dhe Trupës diplomatike të akredituar në Shqipëri ". Incidenti me...

Ylli Dylgjeri replikë me çamin Idrizi per Enver Hoxhen

Shpëtim Idrizi i mbetur tashmë jashtë parlamentit dhe duke mos pasur njerzit e duhur në tempullin e Demokracise shqiptare, ka lëshuar në një takim...

Shpëtim Idrizi akuzon Ramën: Enver Hoxha i harroi çamët, ju po...

Shpëtim Idrizi i mbetur jashtë parlamentit dhe duke mos pasur njerezit e duhur ne tempullin e Demokracise shqiptare, ka lëshuar vete nga nje takim...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku kardiolog i tij

Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24 orë shëndetin e Enver Hoxhës, në një intervistë për gazetën “Panorama” shprehet se...

“Quando si spegne una storia”: la poetica di Irma Kurti

II miei pensieri non restano fermi, si muovono, corrono incessantemente. (21) Di Lorenzo Spurio Jesi, Irma Kurti appartiene a quel novero abbastanza ampio di intellettuali della...

Kartolina e Kryeministrit për Vitin e Ri, Komentuesit: Ia ke kaluar...

Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetarët në facebook për festën e ndërrimit të viteve. Mëngjesin e 31 Dhjetorit ai publikoi në facebook pamje festive...

U akuzua për ngacmim seksual, flet mjeku i Enver Hoxhës: Si...

Hektor Peçi, mjeku personal i Enver Hoxhës tregon për marrëdhëniet e tij me familjen Hoxha dhe i përgjigjet akuzave për ngacmime. Në një intervistë ekskluzive...

Flet mjeku i Enverit: E vërteta e ngacmimit seksual ndaj nuses...

Hektor Peçi, mjeku personal i Enver Hoxhës tregon për marrëdhëniet e tij me familjen Hoxha dhe i përgjigjet akuzave për ngacmime. Në një intervistë për...

Liliana Hoxha tregon të pathënat: Mehmet Shehun e vranë, Enveri me...

Në vijim të rrëfimit të saj për gazetën “Panorama”, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, tregon prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së...