Home Tags ISIS

Tag: ISIS

Djali i vogël i Trump-it kërcënohet me vdekje

ISIS ka një objektiv të ri: ekzekutimin e djalit 11-vjeçar te Presidentit Trump, Barron. Sipas “The Free Beacon”, grupi terrorist po shpërndan detaje personale për...

“Do sulmojmë për Krishtlindje”, ISIS kërcënon Vatikanin

Shteti Islamik kërcënon me sulme terroriste Vatikanin gjatë Krishtlindjeve. Portali SITE që mbikëqyr aktivitetin e mediave xhihadistëve në internet ka zbuluar një poster, një...

“Bomba” e BBC-së, zbulon marrëveshjen e pistë të SHBA-së dhe Britanisë...

BBC ka zbuluar detajet e një marrëveshjeje të fshehtë, që bëri që qindra luftëtarë të ISIS-it dhe familjet e tyre të largohen nga Raqqa,...

Kërcënimi i ri i ISIS: Princin George do e vrasim në...

ISIS ka kërcënuar se do të vrasë princin George në shkollën e tij. Mesazhet për vilën që i referohen familjes mbretërore janë zbuluar në...

Flet nëna e pedagogut shqiptar të arrestuar në Malajzi, I kane...

Pas konfirmimit nga Policia e Shtetit se një nga 8 të arrestuarit në Malajzi si të dyshuar për terrorizëm, është shtetasi shqiptar Klodjan Zaimaj...

Myftinia Elbasan: Distancohemi nga Klodian Zaimaj, Medreseja e Cerrikut bazë radikale!

Myftinia e Elbasanit është distancuar nga rasti i arrestimit të Klodjan Zaimaj më Malajzi i dyshuar për lidhje me ISIS. Duke folur për mediat, myftiu...

ISIS kundër FBI-së/ Çfarë përfaqësonte autori i masakrës në Las Vegas

Shteti Islamik (ISIS) mori përsipër përgjegjësinë për sulmin me armë që la të vdekur 50 persona në Las Vegas. Nëpërmjet një deklarate në median e...

Tronditet SHBA, al-Baghdadi është gjallë dhe u jep një mesazh

ISIS ka shpërndarë një fjalim të ri nga udhëheqësi i tij, Abu Bakr al-Baghdadi. Kjo është hera e parë pas shumë thashethemeve rreth vdekjes...

ISIS ekzekuton me prerje koke një prej krerëve të tij

ISIS ka ekzekutuar me vrasje njërin prej krerëve të këtij grupi i cili synonte të dorëzohej pranë forcave Pishmarg të kurdëve. Kanali televiziv Al-Sumerija News...

Pornostarja myslimane: “ISIS po më kërcënon me prerje koke”

Pornostarja libaneze, e njohur si “Mia Khalifa” thotë se ISIS po e kërcënon me prerje koke, pasi i dërguan disa foto ekzekutimi. Mia thotë se...