Home Tags NBC News

Tag: NBC News

Trump takon këshilltarët e sigurisë dhe i shokon me kërkesën e...

Presidenti amerikan, Donald Trump, shprehu dëshirën për të rritur dramatikisht arsenalin bërthamor të vendit gjatë një takimi të zhvilluar në muajin korrik. Televizioni amerikan NBC,...

SHBA në alarm, Kim Jong Un po lëviz arsenalin raketor

Koreja e Veriut është duke u përgatitur që të lëshojë një tjetër raketë balistike ndërkontinentale. Alarmi është dhënë nga disa zyrtarë të lartë ushtarakë amerikanë,...

Sondazhi/ Shumica e amerikanëve i druhen një lufte të re

Shumica e amerikanëve druhen se Shtetet e Bashkuara do të angazhohen në një luftë tjetër të madhe në 4 vitet e ardhshme. Kështu sugjeron...