Home Tags Policia gjermane

Tag: policia gjermane

Video/ Furgoni shkeli turmën, publikohen pamje pas sulmit terrorist

Mediat gjermane kanë publikuar pamjet nga sulmi i pasdites së sotme në qytetin Munster të Gjermanisë, ku një furgon i drejtuar nga një person...

Rrëfehet kosovari që bëri masakrën në Gjermani

Sipas informacioneve te gazetës gjermane “Del Spiegel”, i dyshuari Fatmir H., iu ka thënë hetuesve se ka vepruar i vetëm dhe ka shpresuar se...

Sulmi me sopatë në Dusseldorf, autori një 36-vjeçar nga Kosova

Policia gjermane e ka konfirmuar se personi që sulmoi 9 persona me anën e një sëpate, në stacionin qendror te trenave në Dusseldorf të Gjermanisë,...

Gjendet motori i autorëve që vranë shqiptarin në sy të vajzës

Dalin në ditë të tjera të dhëna për shqiptarin e ekzekutuar një ditë më parë në Viselhëvedes në Gjermani. Policia gjermane ka gjetur një...

Policia gjermane në kërkim të një tuniziani për sulmin terrorist

Policia gjermane po kërkon një tunizian, të dyshuar si autor të aktit terrorist që la 12 viktima e 48 të plagosur në Berlin. Ai...

Policia gjermane në aksion kundër Shtetit Islamik, bastis xhami e banesa

Policia në Gjermani zhvilloi një operacion me bastisje sot herët në mëngjes në xhami, apartamente dhe zyra në dhjetë lande të vendit, ndërkohë që...

E fundit/ Frikë në Gjermani, ja urdhëri që ka dhënë policia

Autoritetet në qytetin jugperëndimor në Gjermani, Ludwidshafen, u kanë thënë sot banorëve që të qëndrojnë brenda pas rrjedhjes së amoniakut. Zyrtarët i kanë paralajmëruar njerëz...