Home Tags Qeveria Rama 2

Tag: Qeveria Rama 2

FMN dhe BB shqetësohen për ngecjen e “reformës në sektorin e...

Të dhënat e bëra publike nga Enti Rregullator i Energjisë dhe dy raporte më vete nga FMN dhe Banka Botërore i japin notë negative...

VIDEO/ Vasili jep alarmin: Mijëra familje pa ta ardhura bazike, Rama...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili pak ditë nga votimi në Kuvend i Buxhetit të vitit që vjen, thekson se ajo ditë...

RD: Qeveria na mbylli llogarinë bankare, presion si kurrë më parë

Gazeta e Partisë Demokratike “Rilindja Demokratike” ka lëshuar akuza të forta duke shkruar se tashmë llogaria e saj bankare është bllokuar nga qeveria. Me një...

Zoti Kryeministër Rama 2… Nga Kasem Seferi

Personalisht, unë i ndjek ngjarjet politike, ekonomike dhe shoqërore/sociale (sikundër përdoret për “kulturë” nga shumë në të gjithë hapsirën e shkruar dhe të pashkruar,...

Ralf Gjoni: Populli e sheh politiken si telenovele turke, jo si...

Ralf Gjoni, i ftuar në emisionin 360gradë të Artur Zhejit, në Oranews, duke komentuar zhvillimet politike të kohëve të fundit, tha se, “populli nuk...

Pse Top Channel sulmon kaq ashpër qeverinë?

Top Channel njihet si një media pro qeveritare dhe një nga televizionet kryesore në mbështetje të Edi Ramës. Sot një nga ish ekranet më...

Dalin emrat, ja kush janë Sekretarët e Përgjithshëm të 10 Ministrive

Vetëm pak orë pas përfundimit të Asamblesë së Partisë Socialiste Ora News ka zbardhur emrat e Sekretarëve të Përgjithshëm në 10 ministri. 1-Ministria e Mjedisit...

Ja lista e gjate e zv.ministrave te rinj të qeverisë ‘Rama...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, ekipin e ri të zv.ministrave të rinj nga partia socialiste. Katër zv/...

Paralajmërimi i fortë i Berishës: Kjo shumicë nuk e kap dhjetorin!

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa foli për ngritjen e komisionit të reformës zgjedhore, këtë here jashtë sallës së Parlamentit, bëri edhe një deklaratë të fortë...

Qeveria po planifikon të rikthejë taksën e biznesit të vogël?!

Ministria e Financave, në paketën fiskale të vitit 2018 po merr në konsideratë që të rivendosë taksën për biznesin e vogël, në kufirin e...