Home Tags Qeveria Rama 2

Tag: Qeveria Rama 2

Reportazhi dyshues i mediave gjermane, ARD dhe FAZ per luften e...

"Klani mafioz i lidhur me politikanë filloi të bëjë para me kontrabandën e cigareve, armëve, heroinës. E shumë shpejt përfundoi në biznesin e kanabisit... Ata...

Patozi per ministrat e Ramës: Figurantë të qeverisjes personale!

Nga Astrit Patozi MUND TË JETË HERA E FUNDIT E bën mirë që i mbledh ministrat e padekretuar ende, qoftë edhe në takime informale, sepse besohet...

Qeveria ‘Rama 2’, nisin zëvendësimet e drejtorëve…

Pas dorëheqjes se kërkuar nga kryeministri Edi Rama nga drejtimi i hipotekave në të gjithë vendin ka ardhur edhe zëvendësimi i tyre me drejtues...

Besnik Mustafaj tregon pse Majlinda Bregu refuzoi postin e ministres në...

I etiketuar si një nga nismëtarët e lëvizjes anti-Basha në PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News...

Ministrat e ”varfër” të qeverisë Rama 2, zbulohet pasuria e secilit...

Ndërsa qeveria e re “Rama 2” ka marrë tashmë formë, në media flitet edhe për pasurinë e të zgjedhurve të rinj. Open Data Albania ka...

Manjani: Qeveria e re nuk ka ministra, por vetëm Kryeministër

Nga Ylli Manjani Asgjë të keqe s'ka qeveria e vogël dhe ndarja në rajone. ------ Që të shmang çdo keqkuptim, jam i bindur që qeveria e re...

PD aksionin opozitar, platformë me 15 pika kundër qeverisë Rama 2

Qeveria Rama 2 pritet të dekretohet së shpejti nga presidenti i Republikës Ilir Meta, ndërkohë qe përfaqësuesit e opozitës kanë nisur tashme lëvizjet për...

Qeveria ‘Rama2’, punonjësit që rrezikojnë punën në çdo dikaster

Shpallja e platformës për ristrukturimin e organeve të pushtetit qendror pritet të reflektohet me pasiguri dhe turbullirë në zyrat e shtetit shqiptar. Zbatimi i dokumentit,...

Zbulohet gafa e zv.kryeministres Mesi, ngatërroi fjalët e Skënderbeut me trillimin...

Reagimi i parë i Senida Mesit pas zyrtarizimit të saj si zv.kryeministre në kabinetin ‘Rama 2’ duket se përmban edhe një gafë. Ose të...

“Kujdes nga qeveria e re” – duhet të argumentonte PD

Nga Edlira Gjoni Ka lëvizje, shkrirje, mungesë transparence, zhvendosje kompetencash e kaos buxhetesh. Megjithatë, PD nuk i vuri re. Ose nuk ka kohë të punojë....