Home Tags Saimir Tahiri

Tag: Saimir Tahiri

I pesci grossi hanno catturato la riforma della giustizia?! Di Exit.al

Dopo mesi di annunci e speranze dei “padrini” della riforma della giustizia, all’improvviso qualcosa si muove: un ex-ministro degli interni agli arresti per via...

360grade: Lufta Xhafaj-Tahiri sapo ka filluar, do ketë të papritura, priten...

Sipas një burimi shumë të besueshëm të gazetës elektronike 360grade.al: “Lufta Xhafa-Tahiri sapo ka filluar, do ketë të papritura…” “Situata ka dalë jashtë jashtë...

Apelohet vendimi, Prokuroria kërkon burg për Tahirin

Prokuroria për Krimet e Rënda ka apeluar këtë të enjte vendimin e caktimit të masës së sigurisë arrest shtëpie, ndaj ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir...

Rama: Nuk e leshojme Fatmir Xhafaj, do qeverisim siç edhe jemi...

Kryeministri Edi Rama, duke e konsideruar të gjithë historinë e skandalit të vëllezërve Xhafaj, një parodi dhe një maskaradë të mirëfilltë destabilizuese, ka ritreguar...

Hajdarmataj nxjerr provat e reja: Si ndërhyri Tahiri në TIMS, kur...

Prokurori i Krimeve të Rënda, në cështjen “Tahiri” ka deklaruar sot se ka dyshime për ndërhyrje në sistemin TIMS, jo vetëm për lëvizjet e...

Maks Haxhia ironizon prokurorin Hajdarmataj…

Gjykata e Krimeve të Rënda rikonfirmoi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish ministrin Saimir Tahiri. Avokati i tij Maks Haxhia u shpreh i...

Lidhja me Tahirin prej skafit, dëshmia e oficerit të policisë në...

Vendimi, me të cilin Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi ‘arrest shtëpie’ për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, është një dokument me 33 faqe. Në...

Saimir Tahiri/ Sot pritet verifikimi i masës

Kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e ishministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe vendimi i Gjykatës që caktoi “arrest shtëpie”, nuk janë mbështetur në asnjë...

Presidenti Ilir Meta përgjigjet per Saimir Tahirin

Presidenti Ilir Meta është pyetur sot nga gazetarët për masën e sigurisë “arrest shtëpie” dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda 2 ditë më...

Berisha: Kryegjykatësi Rama noterizon marrëveshjen me Tahirin!

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar si noterizim të marrëveshjes Rama-Tahiri vendimin e sotëm të gjykatës, e cila vendosi arrest shtëpie për ish-ministrin e...