Home Tags Saimir Tahiri

Tag: Saimir Tahiri

Zbulohen porositë që u dha sot Taulant Balla deputetëve per rastin...

Sa më shumë përgjime zbardhen në media nga Moisi Habilaj, aq më shumë forcohen lidhjet e Saimir Tahirit me trafikantët e drogës dhe aq...

Seanca për Tahirin, Balla urgjent në zyrën e Ramës

Para mbledhjes së Këshillit të Rregullores dhe Mandateve, kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla shkon në zyrën e kryeministrit Rama. Mësohet se Balla...

Qeveria greke: Rama nxiton të prishë ndërtimet në Himarë, kërkon të...

Athina zyrtare ka reaguar sërish sot përmes një deklarate të Ministrisë së Jashtme për prishjen e ndërtimeve në Himarë dhe duket se reagimi vjen...

Lulzim Basha: Te mblidhet urgjentisht parlamenti per mandatin e Saimir Tahirit

-Ka vetëm një rrugë për të nxjerrë vendin nga kriza e thellë e ilegjitimitetit, largimi i Edi Ramës, formimi i një qeverie anti-mafia që...

Akuzat ndaj Tahirit, Dylgjeri godet sërish: Mos u nxitoni, ja cili...

Zbardhja e përgjimeve nga Italia mes Moisi Habilajt dhe Sabaudin Çelajt, të cilët përmendin edhe emrin e Saimir Tahirit, tronditi jo pak politikën shqiptare. Ndërkaq...

Gazetari zbulon çfarë ndodhi në takimin Rama-Tahiri pas skandalit

Një takim i zhvilluar orët e mbrëmjes mes kryeministrit Rama dhe ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ku kanë shkëmbyer debate me tone të forta....

Lapsi.al: Rama po i bën presion Tahirit të largohet vetë

Situata e Saimir Tahirit po rëndohet me shpejtësi. Burime të mirëinformuara nga PS bëjnë me dije se kryeministri Rama i ka dhënë ultimatum ish...

Pertrit Vasili i kujton Rames shkarkimin e zv. ministrit ne mbrojtje...

Nga Petrit Vasili Per te gjithe ata qe kane "harruar" edhe per ata qe bejne sot sikur "harrojne". Ky kryeministri qe ben sot si i shokuar...

PËRGJIMET/ Si iu mburrej Moisi Habilaj italianëve për policinë e kushëririt

Moisi Habilaj, kushëri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, kishte njerëzit e tij edhe në “sallën e radarëve në Durres”. Në vend që të...

Ja cfare thote Fatmir Xhafaj për Saimir Tahirin:

Një ditë pasi në përgjimet e trafikantëve të drogës doli emri i Saimir Tahirit ndersa sot, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj organizoi një konferencë...