Home KRYESORE Rikthet i nxehti afrikan edhe pse vjeshte…

Rikthet i nxehti afrikan edhe pse vjeshte…

Edhe pse jemi tashmë zyrtarisht në vjeshtë, moti i ngrohtë duket se nuk do të “dorëzohet”. Meteoalb njofton se për Mesdheun vijnë sinjalet e para për masat ajrore të nxehta nga Afrika. Këto do të pasohen me temperatura të larta, që do të prekin kryesisht Francën dhe Italinë.

“Edhe pse jemi ne stinën e “vjeshtes” vijnë sinjalet e para per Mesdheun dhe pjesërisht Europën qendrore ku sërish priten masa ajrore me origjine Afrikane duke sjelle temperatura te larta: Kryesisht ne France dhe Itali”– shkruan Meteoalb.

Share: