Home KRYESORE Manastirliu jep lajmin e mirë për pacientin “zero”: Doli negativ…

Manastirliu jep lajmin e mirë për pacientin “zero”: Doli negativ…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është shprehur se pacienti i parë që u infektua me koronavirus në Shqipëri ka nisur rrugën e shërimit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ministrja thotë se rezulton negativ kontakti i parë i pacientit zero në vendin tonë.

Por, për të kuptuar nëse pacienti zero është shëruar plotësisht duhet të kryen dhe disa testime të tjera.

Postimi 

Lajm i mirë🙏🏼
Pacienti i parë që nis rrugën e shërimit nga #COVID-19
Rezulton negativ kontakti i parë i pacientit zero që u identifikua me koronavirusin e ri në Shqipëri ✅
Do të kryhen testime të tjera për të monitoruar gjendjen e pacientit!

#Bravo ekipit të spitalit infektiv🙏🏼

Share: