Home KRYESORE Protesta e opozitës, policia publikon masat e marra

Protesta e opozitës, policia publikon masat e marra

Një ditë para protestës së thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha, policia e Tiranës ka njoftuar planin e masave për mbarvajtjen e manifestimit.

Kështu,  uniformat blu bëjnë me dije se duke filluar nga ora 06:00 e ditës së nesërme nuk do të lejohet parkimi i automjeteve, në rrugët e poshtëshënuara:

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, sheshi “Nënë Tereza”, rruga “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

Gjithashtu, në këto rrugë, do të bllokohet qarkullimi i automjeteve, nga ora 10:00 deri në përfundim të tubimit.

“Policia kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të shmangin lëvizjen me automjete, në këto akse rrugore dhe të përdorin rrugë alternative, për të mos penguar lëvizjen e lirë të pjesëmarrësve në tubim”-thuhet në njoftim./

Share: